Dá se očekávat množství pádů, ale i skvělých výkonů. Do Špindlerova Mlýna totiž zavítá na tento legendární závod celá domácí biková špička. „Ve startovní listině jsou závodníci, kteří závodí v různých disciplínách. Nalezneme tam borce, co jezdí freestyle, enduro, či sjezd. Diváci se mají rozhodně, na co těšit,“ uvedl před dnešním závodem zakladatel akce a jeden z nejúspěšnějších závodníků Michal Maroši. Vždyť „svůj“ závod vyhrál už pětkrát! Loni se však musel sklonit před uměním vítězného Mikuláše Nevrkly. Mároši skončil třetí. „Mikuláš bude patřit k favoritům i dnes,“ myslí si.

Kvalifikační jízda, kdy dolu pojede všech 222 jezdců, bude startovat v 16 hodin, ta finálová, kam se dostane 100 nejlepší, odstartuje o hodinu později. Chinese Downhill je čím dál oblíbenější u jezdců a hlavně i fanoušků. Dá se tedy očekávat, že pod červenou sjezdovkou bude spousta diváků, kteří se přijdou podívat na tento pozoruhodný závod.

„Dříve náš závod viděli pouze lyžaři, kteří zrovna ve Špindlu byli. Dnes je to jinak. Spousta lidí dorazí právě kvůli našemu závodu, což je naprosto skvělé,“ říká k rostoucí popularitě Maroši.

Jednačtyřicetiletý borec je v Česku považován za průkopníka extrémních závodů a různých akcích na horských kolech, snowboardech, či longboardech. Avšak Chinese Downhill je jako jeho dítě. „Je to pro mě srdcovka a nedám na něj dopustit,“ má jasno Maroši.

Do Pece se vrací světová špička Masters lyžařů.
Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou