Jedná se o republikovou soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozují atmosféru opravdových olympijských her (zapalování olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy). Na pořadu bylo osmnáct sportovních odvětví (mimo jiné atletika, fotbal, basketbal, triatlon, cyklistika, plavání, orientační běh, sportovní střelba, tenis) a dva umělecké obory (psaní na klávesnici a fotografická soutěž).

Miroslav Špicar.I v letošním roce nechyběli na této akci ani zástupci ostroměřského atletického oddílu. Královéhradecký kraj a zároveň Dětské centrum Ostroměř reprezentovali Miroslav Špicar (na snímku) v hodu kriketovým míčkem a skoku do dálky, Jakub Fiala v běhu na 60 m a ve skoku dalekém a Eliška Andrejsová v běhu na 60 m. Společně s nimi se této akce zúčastnil také v pozici trenéra Mgr. Miroslav Špicar.

Zástupci ostroměřského oddílu se předvedli ve výborném světle. Miroslav Špicar vybojoval v hodu kriketovým míčkem mladších žáků stříbrnou olympijskou medaili za výkon 70,11 m, ve skoku do dálky obsadil páté místo za výkon 538 cm. Jakub Fiala skončil ve skoku do dálky v kategorii starších žáků na sedmém místě za výkon 608 cm a v běhu na 60 m na 14. místě v čase 7,42 s. Eliška Andrejsová byla v běhu na 60 m mladších žákyň na jednadvacátém místě v čase 8,61 s.    (mš)