Dvaatřiceti sportovcům, jimž učaroval kulatý nesmysl, od toho nejmenšího míčku na stolní tenis, až po největší basketbalový, přijalo pozvánku duchovního otce této míčové show, Zdeňka Burkerta, který toto zajímavé klání uspořádal spolu se svým partnerem Jaroslavem Smolíkem pod hlavičkou peckovského koupaliště.

„O naši sedmičku je veliký zájem. Bohužel jsme schopni organizačně zvládnout pouze šestnáct dvojic a proto jsme museli několika dalším zájemcům odříci,“ řekl Zdeněk Burkert, hlavní organizátor a soutěžící v jedné osobě.

Co rozhodlo?

Soutěžící zahájili v tělocvičně peckovské školy, kde krotili nejmenší míček v deblových utkáních stolního tenisu. Následně se snažili strefit basketbalový míč do koše z čáry trestného hodu. Ve třetí části předváděli na fotbalovém hřišti, jak umí kopat desítky do fotbalové branky na protihráče. Zbývající čtyři disciplíny se konaly v areálu peckovského koupaliště. Tenis, volejbal a nohejbal probíhaly systémem utkání deblových dvojic a v posledním sportu, házené, stříleli soutěžící sedmičky do branky pro házenou, kterou strážil vždy jeden z protihráčů vylosované dvojice.

Vzhledem k tomu, že většina soutěžících je výborná na některý sport, hraje velkou roli ve výsledcích a samozřejmě tím i v celkovém pořadí vylosování. To ukazuje dále uvedený systém soutěže, který je velice tvrdý – základem je vylosovaný pavouk pro šestnáct týmů a veškerá střetnutí podle pavouku se hrají pouze na jednu prohru. Z toho vyplývá, že dostane –li nějaká dvojice v prvém kole nejlepší tým, se kterým prohraje, nezíská ani bod, i když v případě, kdyby narazila na slabší dvojici, by se mohla probojovat až do finále, kde by za druhé místo získala osm bodů. Body z jednotlivých disciplín se sčítají. Tento systém nutí soutěžící, aby se připravovali rovnoměrně na všechny sporty.

Za prvé místo obdrží vítězové deset bodů, za druhé osm atd. V nejlepším světle se ukázala pod hradem Pecka jičínská dvojice Petr Špicar a Tomáš Brunclík, které vítězství v kopané a ve volejbalu, při dalších vyrovnaných v disciplínách, kde ztratili pouze v nohejbalu, zajistilo celkové prvenství. Druhé místo získala dvojice novopackých vyznavačů míče – basketbalista Martin Vondráček a stolní tenista Vojtěch Kazda. Ti sice ani v jedné disciplíně nebyli nejlepší, ale díky čtyřem druhým místům – stolní tenis, kopaná, tenis, házená vybojovali stříbrnou příčku. Třetí skončila další jičínská dvojice Petr Novák a Jiří Vacek. „Vybouchli jsme v basketbalu a ve volejbalu nás smetla ve druhém kole dvojice z novopackého gymnázia. Určitě se budeme připravovat na další ročník“, řekl Martin Vondráček.

Prvá místa v jednotlivých disciplínách získali – stolní tenis: Michal Beránek a Karel Bartoš, košíková: Jan Kypr a Pavel Matějovský, kopaná: Petr Špicar a Tomáš Brunclík, tenis: Jaroslav Ticháček a Jan Ticháček, volejbal: Petr Špicar a Tomáš Brunclík, nohejbal: Michal Beránek a Karel Bartoš, házená: Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík.

Celkové pořadí Peckovského sedmiboje: 1. Petr Špicar – Tomáš Brunclík 47 bodů, 2. Vojtěch Kazda – Martin Vondráček 42, 3. Petr Novák – Jiří Vacek 41, 4. Pavel Matějovský – Jan Kypr 34,5, 5. Michal Beránek – Karel Bartoš 32, 6. Zdeněk Burkert – Jaroslav Smolík 31,5, 7. Jan Doubal – Martin Šneberg 26, 8. Jiří Rada – Tomáš Rada 21,5, 9. Petr Doležal – Petr Pecháň 19,5, 10. Jaroslav Ticháček – Jan Ticháček 19.5.

Míla Pour