V úterním závodě XCE (sprint eliminátor) v kategorii ženy elite postoupila z kvalifikace do rozjížděk. A hned v té první skončila po boji na třetím místě a celkově tak obsadila vynikající dvanácté místo.

V pátek se Vendula postavila na start závodu cross-country v kategorii ženy U23. Počasí spolu s pořadateli udělali své, a tak se závod, který má mít doporučenou délku hodinu a patnáct minut, protáhl na téměř dvě hodiny jízdy v prudkém dešti. Teploměr ukazoval 10°C a trať se změnila v bahenní tobogán.

Vendula se po kolizi s pomalejší závodnicí na startu postupně propracovala až na 24. místo.
„Závod byl i díky počasí hodně náročný. Ze startu to byla trochu strkanice a pak jsem začala sjíždět jednu závodnici po druhé. S konečným 24. místem jsem velice spokojená. Už samotná nominace na MS byla pro mě úspěchem. Za rok již budu závodit za ženy elite a MS se koná u nás v Novém Městě na Moravě, a to je pro mě veliká výzva. Nyní mě čeká ještě pár MTB závodů a chci odjet několik závodů Českého poháru v cyklokrosu," sdělila Vendula Kuntová po absolvovaném závodě.

Další úspěšný závod má za sebou také její bratr, jičínský cyklista Lukáš Kunt (REMERX MERIDA TEAM KOLÍN), když se jako člen silničního juniorského reprezentačního týmu zúčasnil etapového závodu GP Rüebliland, jenž se uskutečnil v okolí Švýcarského Lenzburgu o minulém víkendu.

Lukáš se v průběhu závodu pohyboval v popředí pelotonu a v hromadných dojezdech pomáhal rozjet spurt týmovému specialistovi na spurt Michalu Brázdovi.

Skvělým výkonem v časovce na 11 kilometrů se dostal na průběžné 30. místo v celkovém pořadí, které v poslední etapě ještě vylepšil. V celkovém pořadí pak obsadil 29. místo jako druhý nejlepší z českých závodníků.   (rmk)