V kvalifikaci dle předpokladů překonal šestistovku favorit Jan Bína, a to o 17 kuželek. Magickou hranici zdolali také Jaroslav Soukup (624) a Lukáš Vik (603), kteří potvrdili roli dalších hlavních spolufavoritů. Ve finále se z šestnácti postupujících oproti náhozu z kvalifikace zlepšil jen kvartet hráčů. Nejvíce Petr Kolář 532+582, který se tak posunul na konečné páté místo, když vévodil skupině sedmi vyrovnaných hráčů. Ty dělilo méně jak třicet kuželek v součtu obou dní.

Souboj nejlepšího kvarteta finále již další šestistovku nepřinesl. Nedařilo se Pavlu Loudovi 581+537, který přesto uhájil čtvrtou příčku a titul mezi hráči nad 50 let. Lukáš Vik měl mírné manko na nejlepší dva, a to se mu již nepodařilo smazat. Rezultovala z toho pro něj za 603+568 poražených kuželek třetí příčka. Jaroslav Soukup s Janem Bínou sváděli krásný dramatický souboj o každou kuželku.

Bína nakonec vybojoval v absolutním pořadí druhé místo 617+571 a bral titul mezi juniory. Zaslouženým přeborníkem SKK Jičín pro rok 2017 se stal Jaroslav Soukup, k nejlepšímu náhozu z kvalifikace 624, přidal druhý nejlepší nához ve finále 580, ustál souboj s Bínou a velmi vydařenými a koncentrovanými výkony potvrdil parádní formu na přelomu roku.

Mezi ženami byla letos přesvědčivě nejlepší Lenka Tomášková 574+576, která tak vybojovala titul díky 1150 poraženým kuželkám. Na druhé místo se díky vydařenému finále 585 posunula Nikola Portyšová, která měla na své poměry slabší kvalifikaci 543. Medailistky doplnila Marie Říhová.   (jk)