Za TJ Sokol Jičín vyjel autobus s cvičenkami a cvičenci v počtu 55 v sobotu 25. května již v půl šesté ráno. Během cesty začaly ze zatažené oblohy padat kapky a Roudnice nás přivítala již pěkným deštěm

Celý den pak probíhaly na Tyršově stadionu zkoušky, i za deště, který ne a ne přestat. Až před polednem se začalo vyjasňovat, a cvičenky s kužely, které měly zkoušku v pravé poledne, už pocítily i sluneční paprsky. Hned tak začala panovat lepší nálada. K večeru už pak bylo opravdu docela pěkně. Prohlédli jsme si kousek města, někteří se stihli podívat na horu Říp, večer si protáhnout tělo na „řízené" diskotéce Jarka Kučery nebo navštívit hudební koncert v místním kinu.

Bydlení v okolí
Ubytování cvičenců ze vzdálenějších jednot bylo většinou ve školách, tělocvičnách na vlastních karimatkách nebo nafukovacích lehátkách. Někteří bydleli i v okolí Roudnice, například v Terezíně apod.

Nedělní ráno nás přivítalo zataženou oblohou a vytrvalým deštěm. Od rána se konaly zkoušky za větru a většinou v pláštěnkách. V jednu hodinu po obědě vyšel z Michálkovy ulice průvod cvičenců seřazených po jednotlivých skladbách, v čele se sokolskými prapory. I přes nepříznivé počasí se našlo v ulicích pár diváků, kteří povzbuzovali pochodující cvičence máváním. Když průvod dorazil na stadion, nebylo to sluníčko, ale plné ochozy diváků, co pochodujícím cvičencům hned zvedlo náladu.

Po zahájení a úvodních proslovech se předvedlo všech čtrnáct skladeb, dětských i pro dospělé .Cvičenci z Jičína byli zastoupeni ve skladbách Věrná garda, ženy s kuželi Malá hezká chvilka, ženy s Českou suitou a muži ve skladbě Chlapáci III. Veškerá cvičení byla předvedena v příslušných cvičebních úborech bez pláštěnek.

Pořadatelé sletu i přes počáteční problémy zvládli nakonec vše ke spokojenosti na obou stranách a patří jim za to velký dík.

Přes chladné počasí, vítr i déšť zacvičilo všech cca 6000 cvičenců s chutí a elánem, tak jak to vždy sokolové dovedou. A že se to líbilo, o tom svědčil potlesk i v průběhu jednotlivých skladeb.   výbor TJ Sokol Jičín