Po Novopackém poháru, kde skončily v silné konkurenci druhé, a přeboru České obce sokolské v Pečkách, odkud si rovněž odvezly stříbro, zajíždějí tento víkend na palubovky velmi silných soupeřek. V sobotu 20. září se utkají v Kralupech s tamními basketbalistkami, kterým loni patřila třetí příčka v tabulce. V neděli je čeká v Ústí nad Labem loňský účastník nejvyšší ženské basketbalové soutěže Trocal, který se po jednoročním působení mezi elitou vrací opět do 1. ligy.

Jak to vidí trenér?

„Čekají nás prvé dva zápasy nového modelu 1. ligy, která má letos dvanáct účastníků. Myslím si, že jsme na soutěž dobře připraveni, ale zda to je pravda, ukáží až samotné mistrovské zápasy. Hned ten první v Kralupech nad Labem bude hodně těžký, protože v Kralupech se nevyhrává. My se to, ale pokusíme zlomit a hned na začátku soutěže domácího favorita zaskočit. V neděli hrajeme v Ústí nad Labem a jaký soupeř nás čeká, lze jen těžko odhadovat. V loňském roce totiž spadl ze ŽBL, a tak je otázkou, s jakým kádrem vstoupí do letošní sezony.

Samotná soutěž bude letos asi hodně vyrovnaná a proto si soupeře na úvod nelze vybírat. Pokud odvedeme soustředěný výkon, tak bychom se s prázdnou snad nemuseli vracet. I jedno vítězství by bylo z úvodních venkovních zápasů velmi dobré a povzbuzující do dalších utkání. Cíl máme pro letošní sezonu jasný – probojovat se do play-off a proto každé vítězství z venku bude víc než cenné. Na turnajích se nám herně dařilo, a tak svým svěřenkyním věřím, že si z nich formu uchovají i do začátku sezony,“ řekl k očekávaným víkendovým utkáním novopacký lodivod Václav Vávra.

K dispozici bude mít Petru Bezstarosti (dříve Kalendová), Pavlu Kalendovou, Matoušovou, Smolíkovou, Podrazilovou, Horáčkovou, Krauseovou, Borůvkovou, T. a P. Jislovy, Mikulovou, Vršťalovou, Šulcovou a některé další hráčky.

V letošní prvoligové sezoně bude nejprve odehrána základní skupina, kdy dvanáct týmů se utká dvoukolově systémem každý s každým. Po odehrání těchto dvaadvaceti utkání bude prvních osm týmů hrát play–off o postup do ŽBL, kam postupuje vítěz. Zbývající čtyři družstva se utkají o udržení v 1. lize, ze které sestupují dva týmy. Utkání na palubovkách soupeřek čeká sokolky i v dalším dvoukole, kdy v sobotu 4. října hrají v Pečkách a o den později v Pardubicích.

Kdo s kým hraje o víkendu v prvních dvou kolech, 20. září: Strakonice B – Pliska Pardubice, USK Juniorky – Pečky, Gambrinus Brno B – Aritma Praha, Nusle – Benešov, Ústí nad Labem – Trutnov B, Kralupy – Nová Paka, 21. září: Strakonice B – Pečky, USK Juniorky – Pliska Pardubice, Gambrinus Brno B – Benešov, Nusle – Aritma Praha, Ústí nad Labem – Nová Paka, Kralupy – Trutnov B

Míla Pour