V pohodě tak může řešit, zda v neděli uspěje a jako jediný tým překoná třicetibodovou hranici. V elitní nadstavbové šestce zbývají pouze dvě volná místa, Hranice, Zubří nebo Karviná tak nemají v této době jistotu, zda doplní již známou čtveřici týmů v boji o medaile.

„Hodně už napoví sobotní zápas na palubovce úřadujícího mistra republiky v Zubří, kam přijede Dukla Praha," říká před nedělním duelem s Karvinou jičínský trenér Aleš Babák. ,,Samozřejmě, že doma chceme uspět a odčinit tak nešťastnou porážku z Přerova, která nás dost srazila. Tým by měl být kompletní, otázka pouze visí nad Vocáskem, který prodělal virózu," doplňuje Babák, jenž má jinak o sestavě na zítřejší duel zcela jasno.

HBC Ronal Jičín má jistotu historické první příčky po základní části, ale proti Karviné, která může přijet v situaci, že hraje o vše, to nebude mít lehké. Z možného pětibodového náskoku před ostatními týmy se tak může stát pouze jednobodový. „Této skutečnosti jsme si plně vědomi. Zvláště když víme, že Karviná se na jaře výrazně zlepšila a je v plné síle. Doufám, že budeme dobře připraveni a s podporou našich fanoušků zápas úspěšně zvládneme," přeje si Aleš Babák.

Klub navíc vyzval své příznivce, aby na zbytek sezony chodili do jičínského hlediště v červených tričkách či mikinách. Červená barva v hledišti určitě hráče ještě více nabudí a semkne házenkářskou rodinu v cestě za historickou medailií z nejvyšší soutěže.

Utkání, které začíná v neděli v 11.30, můžete sledovat v přímém přenosu na televizním kanále ČT Sport. Podzimní zápas na Moravě Jičín dokázal vyhrát 29:23. Tým navíc ještě čeká 24. března (14.15) první finále Českého poháru s Hranicemi.