Co rozhodlo
HBC Ronal Jičín – Handball KP Brno 26:24 (13:12). Od prvních minut si domácí, stále oslabeni o svého nejlepšího střelce Vocáska, udržovali mírné vedení. Zkušený moravský celek ale dlouho nepřipustil výraznější odstup. Ke konci úvodní půle se domácí přeci jen svému soupeři odpoutali na 11:8, v poslední minutě prvního poločasu upravil na 13:12 Rychna. Do druhého dějství vlétli domácí jako vítr a rychle si vypracovali nejvyšší brankový rozdíl (17:13). Opakovala se ale situace z prvního dějství. Poslední čtvrthodinu duelu zvládli přeci jen o malinko lépe, a tak se nakonec radovali z vítězství.
Všichni si oddechli a vítají zaslouženou přestávku, to také trenéři obou celků zdůrazňovali při hodnocení utkání.

Jan Hegar, trenér Handball KP Brno: „Dnes to byl souboj dvou obran. Domácí byli o malinko lepší, ale my jsme s nimi dlouho drželi krok. O výsledku utkání nakonec rozhodly drobnosti. Možná by byla spravedlivější remíza, ale musím uznat, Jičín byl v konečné fázi malinko šťastnější. Svým svěřencům nemám co vytknout. Myslím, že divákům se takový zápas musel líbit." Na naši otázku, proč nenastoupil Lukáš Weintritt, který na jaře s Jičínem vybojoval titul, Hegar odpověděl: „Je v trestu, po dvou červených nemohl hrát."

Aleš Babák, jičínský trenér: „Z vítězství mám samozřejmě radost a souhlasím s Janem Hegarem, že utkání se muselo divákům líbit. Jsem rád, že jsme takhle uzavřeli letošní rok. Nyní je před námi zasloužená přestávka, kterou všichni potřebujeme. Musíme si od házené odpočinout, ale i po psychické stránce. Kluci toho mají za těch šestnáct kol víc než dost, navíc ještě před dnešním zápasem někteří z nich absolvovali i školení trenérů licence C. Ještě v úterý navečer nás čeká přátelské utkání s juniorskou reprezentací."

Fakta z utkání:
Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – Drbohlav 6, Krahulec a Čurda po 4, Zeman 3, Rychna, Král a Groh po 2, Bareš, Lepieš, Kvasnička po 1, Skopal, Naimann. U hostů nejvíce branek Hanták 7, Hajčman 5.
Ještě se hraje: v úterý přátelský zápas ve sportovní hale Junioři České republiky – HBC Ronal Jičín, začátek v 18 hodin.
Po přestávce: první utkání 29. ledna ve Zlíně.

Šéftrenér Petr Babák byl spokojen jak s výsledkem, tak výkonem celého týmu, zvláště ocenil Dominika Čurdu a Martina Bareše. Od pondělí bude připravovat juniorskou reprezentaci v Jičíně, která ve čtvrtek odcestuje na turnaj do Polska. „Zatím vím, že přijede deset hráčů, ostatní musím ještě rychle sehnat. Kluci totiž mají v těchto dnech plné starosti se zápočty na vysokých školách, jiní jsou zranění, a tak do Polska pojedeme zřejmě slabší. V Jičíně se budeme připravovat tři dny a chybět nebude ani regenerace sil," dodává Petr Babák.

Následuje reprezentační přestávka mužů. Trenéři Vladimír Haber a Jaroslav Hudeček nahlásili širší nominaci hráčů pro lednové EURO 2014 v Dánsku. Nás těší, že zde najdeme tři odchovance jičínského klubu – Tomáš Babák (St. Gallen, SUI), Ondřej Šulc (Ivry, FRA), Ladislav Brykner (Aue, GER). 

Připojena je fotogalerie ze snímků Jiřího Skarke.