Druhý letošní pohárový závod přivítal Trutnov, konkrétně kemp Dolce, kde byla pro triatlonisty připravena náročná trať s ostrým cyklistickým stoupáním, které dosahovalo místy dvaadvaceti procentního sklonu. Pořadatelé závodníky dopředu upozorňovali, ať si připraví lehké převody.

„Já jsem z Chrudimska, kde moc kopců nemáme, ale stejně mi tyhle tratě sedí. Navíc mám nové lehké kolo, takže to tu bylo přesně pro mě,“ usmívala se v cíli Tereza Svobodová, která si letos závodění především užívá.

Běžec ze Rtyně v Podkrkonoší Matěj Zima se stal vítězem osmého ročníku OlfinCar Trutnovského půlmaratonu. Závod vyhrál suverénně.
Vítězem půlmaratonu Zima. Traťový rekord odolal, ženám kralovala Veigertová

Stala se mistryní republiky i vítězkou Českého poháru v aquatlonu. Minulý týden si poprvé vyzkoušela střední triatlon, když se postavila na start ikonického Czechmana. A teď dokázala uspět i na tratích super sprintu. „Závodím především pro radost, a tak je letos mým hlavním cílem objet Český pohár,“ dodala bezstarostně.

Plavání jakožto první disciplína triatlonuPlavání jakožto první disciplína triatlonuZdroj: Miloš ŠálekZávodníci nejprve absolvovali kvalifikaci, ve které si z žen nejlépe vedla Michaela Mitisková. Svobodová si postup do finále pohlídala z druhého místa. Mezi muži předvedl už při svém prvním startu nejlepší výkon Jan Odehnal.

Ve finále šla po 250 metrech plavání z vody jako první Adriana Horňová, během šesti kilometrů cyklistiky ji ale brzy dostihly Tereza Svobodová i Michaela Mitisková. Na 1,5 km dlouhém běhu pak Svobodová podala suverénní výkon a zvítězila o šest vteřin před Mitiskovou a o půl minuty před Horňovou. „Tahle sezona je pro mě ohromně úspěšná, mám z toho hroznou radost,“ smála se Svobodová.

Výsledky ELIMINATOR SUPERSPRINT

Muži: 1. Jan Odehnal, 2. Tomáš Kříž, 3. Jakub Odehnal
Ženy: 1. Tereza Svobodová, 2. Michaela Mitisková, 3. Adriana Horňová

Finále mužů nabídlo krásný bratrský souboj: ve finále sice plaval nejlépe Tomáš Kříž, na kole ale jasně dominovali Jan a Jakub Odehnalové, kteří si vypracovali náskok. V běhu se mezi ně znovu dostal Kříž, na triumfu Jana Odehnala už ovšem nedokázal nic změnit. Kříž ztratil sedmnáct vteřin, Jakub Odehnal dalších jednadvacet.

Závod mužů byl od začátku do konce napínavý.Závod mužů byl od začátku do konce napínavý.Zdroj: Miloš Šálek„Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo takhle dopadnout. Předpokládal jsem, že první bude Tomáš, ale asi se mu nepovedlo kolo. V běhu jsem pak chtěl jít od začátku do konce naplno – jsem totiž původně běžec a jinak bych neměl šanci zrychlit,“ uvedl Odehnal, pro kterého to bylo vůbec první vítězství v Českém poháru v krátkém triatlonu.

Novinkou letošní pohárové sezony je Speedo Plavecká prémie, která oceňuje nejlepší plavecký výkon celého závodu. V Trutnově plavali nejlépe Tomáš Kříž (3:10,42) a Kristýna Dvořáková (4:02,83).

Vojtěch Bernáček z Trutnova získal titul mezi muži.
Továrna na boxery. Trutnovští získali osm republikových titulů

Pořadatelé z trutnovské Lokomotivy i na letošek připravili několik novinek. Ze světové série Super League pochází nejen samotný eliminační formát, ale letos si odtud přenesli i takzvanou zkratku. Je to bonus, který si do finálového závodu přinesli nejrychlejší plavec, nejrychlejší běžec a také celkový vítěz úvodní eliminační rozjížďky.

V neděli ještě v Trutnově závodily štafety. Český pohár nyní bude pokračovat hned o dalším víkendu, kdy se uskuteční mistrovství republiky v super sprintu v Příbrami.

Mohlo by vás také zajímat: Co víkend, to úspěch. Angels z Trutnova jsou tanečními mistry v show dance

Zdroj: archiv souboru