VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slovo „olympiáda“ zní hodně pěkně. Kdo ví

Východní Čechy, Ústí nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Dlouhodobé cíle si Vojtěch Mlynář nechce dávat. Soustředí se na přítomnost, ale přesto zaznělo něco, co je pro sportovce splněným snem.

17.12.2017
SDÍLEJ:

Výbornými výsledky si půlkař Vojtěch Mlynář vysloužil pozvánku na mítink Diamantové ligy v Curychu, kde ochutnal pocit vítězství.Foto: archiv závodníka

Jeho jméno se stále více dostává do podvědomí atletických odborníků. Po letošním roce to bude jistě platit dvojnásob. Má za sebou skvělé výsledky, startoval na Diamantové lize v Curychu, kde vyhrál juniorský závod na 800 metrů.

Medaile z evropského šampionátu Vojtěchu Mlynářovi (19) utekla. Byl zklamaný, ale hodil ta za hlavu.

Teď už se chystá na halovou sezonu, kde je jeho velkým lákadlem mistrovství světa. „Jsou tam vždy velmi tvrdé limity. V létě jsem sice potřebný čas už běžel, v hale se ale běhá cca o dvě sekundy pomaleji a v devatenácti letech běžet halové mistrovství světa by byl asi malý zázrak,“ uvedl v následujícím rozhovoru běžec, jenž se pyšní na konci letošního roku skvělou bilancí.

Atletická sezona je už nějakou dobu u konce. Při pohledu na vaše výsledky po celý rok je vidět, že jste udělal velký kus práce?
Jsem rád, že se mé úsilí v přípravě vyplatilo. Posunul jsem si výrazně osobáky na všech tratích, co jsem běžel, takže je vidět progress a to mě těší.

Letní sezona byla fantastická, jinak to ani nelze nazvat?
Se sezonou jsem opravdu spokojený. Myslím, že nebyl závod, který bych vyloženě pokazil, nebo kde bych neměl formu. Byl jsem skvěle připravený po celé léto, ale zároveň vím, že jsem vždy nepředvedl to nejlepší, na co jsem v danou chvíli měl.

Bohužel přišlo zranění, které vás odstavilo od mistrovství republiky dospělých, kde byste zřejmě patřil k největším favoritům na půlce. To je asi jediná kaňka, která zpětně mrzí, viďte?
Není to jediná kaňka, co mě mrzí. Ale tohoto mistrovství je mi opravdu líto, cítil jsem se fantasticky a věřil jsem si, že můžu bojovat o zlato. Pokud by mi to vyšlo, byl by to pro mě skvělý výsledek v porovnání se staršími borci z pražských klubů. Bohužel jsem se ale tři dny před závodem zranil.

Na evropském juniorském šampionátu jste se dostal do finále. Medaile z toho nebyla, skončil jste pátý. Teď se zpožděním několika měsíců prozraďte, zdali jste na cenný kov myslel?
Finále byl můj cíl a ten jsem si splnil. Medaile byl sen. Když se na tuto akci ohlédnu zpět, tak vím, že jsem finále mohl zvládnout mnohem lépe. Odstartoval jsem moc pomalu a od začátku jsem byl vzadu. Když jsem chtěl začít předbíhat, tak mě jeden ze závodníků srazil a já musel dohánět ztrátu, která je v takovém závodě opravdu nepříjemná a myslím, že mě stála minimálně medaili. Ve druhém kole jsem předběhl tři závodníky, zaběhl ho ze všech nejrychleji, to ale bohužel stačilo jen na posun z osmého místa na páté. Po závodě jsem byl hodně zklamaný, protože jsem v medaili věřil a moc jsem si ji přál, a vím, že jsem na ni rozhodně měl.

Přišla satisfakce na Diamantové lize v Curychu, kam jste byl pozván? Zažil jste někdy větší zážitek?
Částečně určitě ano, ale mistrovství Evropy je přeci jen mistrovství Evropy. Diamantová liga v Curychu byl neskutečný zážitek a strašně jsem za pozvánku rád. Atleti z celého světa, které obdivujeme v televizi, tady najednou s vámi sedí v jedné místnosti u jídla, rozcvičují se vedle vás a podobně, takže můžete spoustu věcí okoukat.

Stadion doslova dýchá atmosférou závodů. Jak to působilo na vás?
Zaplněné tribuny mám rád, diváci mi vždy dodají sílu a skvělá atmosféra mě vždy vyhecuje k lepším výkonům, takže stadiony jako curyšský či ostravský, kde je několik tisíc lidí, mám opravdu velmi rád.

Oběhnout si čestné kolečko pro vítěze si jen tak někdo neužije. Pecka?
Takové momenty jsou opravdu skvělé, uvědomíte si, že to, co děláte, má smysl a je to krásná odměna. Rozdal jsem desítky podpisů a selfíček, z tribun mě zdravilo i pár českých diváků, takže prostě pecka.

Naběhl jste na vítěznou vlnu, která pokračovala na mistrovství republiky juniorů, na šampionátu do 22 let, na reprezentačním čtyř utkání na Slovensku a také na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Z toho se až točí hlava, protože jste byl k neporažení…
V přípravném období jsem zkrátka udělal spoustu práce, z které jsem pak těžil celou sezonu a proto jsem dokázal zvítězit na všech těchto závodech.

Na českém juniorském mistrovství jste stlačil čas na osmistovce dokonce pod minutu padesát. Upravil jste zápis historických tabulek. Bolelo to hodně?
Před závodem foukal celkem silný vítr, což pro překonávání rekordů není vůbec dobré. Řekl jsem si ale, že to zkusím, poběžím si vlastní závod a ve druhém kole v protivětru to už dost bolelo, ale každá osmistovka bolí, takže nic neobvyklého. Rekord šampionátu je dobrá odměna.

Stále vám je pouhých devatenáct let, ale úspěšně se měříte s daleko staršími a zkušenějšími závodníky. To vás musí hnát ohromně dopředu a pomáhat v tréninku, když víte, že už v těchto letech jste konkurenceschopný?
Největší rozdíl mezi mnou a těmito závodníky (většinou Pražáky, pozn. respondenta) je asi v podmínkách. Oni jezdí často na soustředění do Afriky nebo někam do hor, v Praze mají jako součást běžného dne prostředky k regeneraci, fyzioterapeuty, spoustu volného času. Já na soustředění strávím minimum času, drtivou většinu tréninků odběhám po škole, v zimě za tmy, a o každodenní regeneraci nebo spoustě volného času se u mě opravdu hovořit nedá. Naštěstí teď s příchodem úspěchů přišly i lepší možnosti. Samozřejmě je ale pěkné závodit se závodníky takovéto úrovně a vždy je to výzva je porazit.

Je o vás známo, že tvrdě pracujete, že si jdete pevně za svým cílem.
Loni mi unikla účast na mistrovství světa a říkal jsem si, že tento rok se mi to s Evropou už stát nesmí. Tak jsem si urovnal pár věcí, přišel na to, co je špatně a udělal vše pro splnění svého cíle. Pokud jsem chtěl dosáhnout těchto výsledků, tak nebylo na výběr.

K tomu potřebujete i dobrého trenéra. Říká se, že trenér dělá i padesát procent výkonu jednotlivce. Jak to vidíte?
Není to vždy jen o trenérovi, neznamená, že když má jednoho dobrého závodníka, že vychová i všechny ostatní, pokud na ně použije stejný trénink. Trenér musí mít cit, protože každý závodník je jiný typ a každému vyhovuje něco jiného. Vždy ale záleží na tom, jestli závodník chce makat. Já mám se svým trenérem Janem Venclem skvělý vztah, známe se několik let a důvěřujeme si. Jsem moc rád, že je ochotný mi vyjít vstříc, pokud mu navrhnu například změnu tréninku. Má pozitivní přístup a udržuje dobrou náladu, hlas snad nikdy nezvyšuje. Mezi jeho svěřence patří i několik dalších lidí, se kterými si skvěle rozumíme a jsme výborná parta. To také dělá hodně.

Kam máte v atletice ve výhledu namířeno?
Vlastně ani nevím, kam až. Nedávám si dlouhodobé cíle, nevím, jak vše půjde dál, kdykoliv se může cokoliv stát a člověk je pak jen zklamaný. Spíš se soustředím na přítomnost a snažím se dělat každý den to, co mám. Slovo ,,olympiáda“ zní hodně pěkně, ale kdo ví, jak bude vše pokračovat.

Stále však studujete na gymnáziu v Letohradu. Mají pochopení, že zkrátka nemůžete neustále sedět v lavici?
Nemůžu si stěžovat, naše škola je v tomto parádní. Sportovců je tam hodně a spousta lidí je ve škole mnohem méně než já. Učitelé nám vycházejí vstříc maximálně, jak mohou a toho si opravdu vážím.

Jakmile se objevíte, jste ihned v hledáčku kantorů?
Když se vrátím, tak si s kantory domluvím náhradní termín testu, pokud spolužáci něco psali, a kantoři to skutečně respektují. V hledáčku nejsme, naopak jsou ochotni nám pomoci, pokud učivu třeba nerozumíme.

Sportovní rok 2017 pomalu končí. Už plánujete co v halové sezoně roku 2018?
V hale se chystá mistrovství světa, ale tam jsou vždy velmi tvrdé limity. V létě jsem sice potřebný čas už běžel, v hale se ale běhá cca o dvě sekundy pomaleji a v devatenácti letech běžet halové mistrovství světa by byl asi malý zázrak, takže hlavním cílem bude mistrovství České republiky.

Jaké hlavní cíle máte před sebou v příštím roce?
Rád bych zkusil zaběhnout limit na mistrovství Evropy dospělých, které se bude konat v Berlíně. Limit není od mého osobáku vzdálen až tak daleko, takže uvidíme.

Vizitka Vojtěcha Mlynáře
Reprezentant České republiky v atletice
Věk: 19 let
Studium: LSG Letohrad
Klub: Jiskra Ústí nad Orlicí
Trenér: Ing. Jan Vencl, Jiskra Ústí nad Orlicí

Nejvýznamnější úspěchy letní sezony roku 2017
Závody na 400 metrů
Atletický mítink Týnišťské memoriály (Týniště n. O.) 1. místo
Průběžné atletické tabulky junioři 5. místo

Závody na 800 metrů
Mistrovství Evropy juniorů (Grosseto, Itálie) 5. místo
Diamantová liga U23 (Curych, Švýcarsko) 1. místo
Mistrovství ČR juniorů v atletice (Jablonec n. N.) 1. místo
Mistrovství ČR do 22 let v atletice (Praha) 1. místo
Reprezentační čtyřutkání v atletice (Trnava) 1. místo
Atletický mítink Memoriál Ludvíka Daňka (Turnov) 1. místo
Evropské atletické tabulky U20 5. místo
Průběžné atletické tabulky junioři 1. místo
Historické atletické tabulky junioři 5. místo
Průběžné atletické tabulky muži 5. místo

Závody na 1000 metrů
Atletický mítink Velká cena Města Cheb 1. místo
Historické atletické tabulky junioři (Rekord ČR) 1. místo
Průběžné atletické tabulky junioři 1. místo
Průběžné atletické tabulky muži 4.místo

Autor: Miroslav Bednář

17.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 16 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce PERSONALISTIKA VE VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI - DPP. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PERSONALISTIKA VE VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI - pracoviště Jičín., V případě zájmu zašlete životopis na e-mail: hr@vzdelavanimetis.eu. Do předmětu e-mailu, prosím, uveďte "Personalistika Jičín"., Požadujeme zodpovědnost, znalost práce na PC, dobré komunikační schopnosti, týmovou spolupráci., Náplní práce je komunikace s lektory při zajišťování firemních kurzů, administrativní práce na pc a asistence paní ředitelce., Pracovní poměr na dobu určitou.. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště jičín, Fortna, č.p. 43, 506 01 Jičín 1. Informace: Alena Svobodová, hr@vzdelavanimetis.eu.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě OPERÁTOR/KA VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: OPERÁTOR/KA VE VÝROBĚ - MONTÁŽNÍ DĚLNÍK/CE - JIČÍN - Pracoviště Jičín., , V případě zájmu volejte v době od 8:00 do 16:30 hod. na tel.: 601 311 311 pí Suková nebo posílejte životopisy na e-mail: prace@workservice.cz, , Náplní práce je: obsluha výrobní linky, pomocné práce ve výrobě., , Požadujeme: min. základní vzdělání, vyučení výhodou, ochotu pracovat ve směnném nebo nepřetržitém provozu, praxe ve výrobě výhodou, manuální zručnost, spolehlivost, dochvilnost, plnoletost., , Nabízíme: práci na hlavní pracovní poměr, příplatky, prémie, docházkový bonus, 5 dnů dovolené navíc, příspěvek na stravování - stravenky, možnost ubytování a příspěvek na ubytování, doprava svozovým autobusem, možnost týdeních záloh, vhodné i pro absolventy, občany EU.. Pracoviště: Work service czech s.r.o. - continental automotive systems, Hradecká, č.p. 1092, 506 01 Jičín 1. Informace: Veronika Suková, +420 601 311 311.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů DĚLNÍK/CE V PLASTIKÁŘSKÉ VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/CE V PLASTIKÁŘSKÉ VÝROBĚ, , Obsluha vstřikolisů v turnusovém provozu ( 37,5 hod.), , Požadujeme: , spolehlivost, pečlivost, praxi., , Nabízíme: , zkušební dobu 3 měsíce, prémie po zaučení (až 4 000 Kč), možnost prodloužení PP na dobu neurčitou a postup na pozici kontrola ve výrobě , , V případě zájmu kontaktujte p. Mizeru na tel. č. 493 520 657 nebo emailové adrese info@lph-kbelnice.cz, případně osobně po tel. dohodě (pondělí -pátek od 7,00 - 14 ,00 hod.) na adrese společnosti LPH s.r.o., Kbelnice č. 22. Pracoviště: Lph kbelnice s.r.o., 506 01 Jičín 1. Informace: Mizera Petr, +420 493 520 657.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 20 000 Kč

Operátoři dopravy a přepravy, vozoví disponenti DISPEČER/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DISPEČER/-KA, , Přijmeme dispečera/ku MKD. Praxe vítána. , , V případě zájmu nás kontaktujte na tel.č. 724 171 885 - p. Nechanický ( 9.00 - 16.00hod.), nebo na emailové adrese nechanicky@pumr-ryba.cz.. Pracoviště: Pumr & ryba, transport - spedition, spol. s r. o. [1], 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Luboš Nechanický, +420 724 171 885.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

FOTBAL: Trest za neproměněné šance

Ilustrační foto

BASKETBAL: Petra Bezstarosti rozstřílela Ostravu

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 20:00

Kapitán Zbrojovky Melichárek: Se sestupem jsme se vyrovnali na dovolené

/ROZHOVOR/ Z branky sledoval, jak se jeho spoluhráči snaží proniknout obranou Jihlavy a vykřesat naději na udržení. Marně. Brněnská Zbrojovka letos v květnu remizovala a bylo jasno: novou sezonu odehraje o patro níž. Brankář Dušan Melichárek klub neopustil a po letní přípravě opět povede Brňany na hřiště jako kapitán. Poprvé tak ve druhé lize učiní v neděli od šesti hodin večer shodou okolností právě proti celku z Vysočiny.

19.7.2018

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT