Sobotním kvalifikacím příliš počasí nepřálo, a to zejména v odpoledních hodinách, když foukal opravdu studený a silný vítr a stupnice teploměru se pohybovala kolem osmi stupňů. I přes tyto ne úplně ideální podmínky se podařilo sobotní kvalifikační program vcelku bez problémů odjet.

Na nedělní závod 125 ccm SP se počasí opravdu umoudřilo a nabídlo celkem teplo a slunečno. První z novodobých kategorií, která v neděli najela na staroměstský asfalt byla třída 125 ccm Sportproduction. Do této kategorie se přihlásilo stejně jako v letech minulých opravdu mnoho závodníků. Sítem sobotních tréninků prošlo něco kolem padesátky jezdců. A jak si vedli naši jezdci? Bramborová medaile tentokráte zbyla na Marka Zimu, 8. místo obsadil T. Mysliveček, 14. a dva body na konto si připsal J. Kubišta 15. skončil D. Polák, 20. místo obsadil J. Červenka a 24. O. Náhůnek.

Závody 125 GP, 250 GP a 250 SP nabídly zajímavou podívanou. V pátek oslavil své 50 narozeniny Oldřich Podlipný. Bohužel je neoslavil místem na stupních vítězů, ale zbylo na něj až 7. místo. Svůj návrat na závodní okruhy po těžké havárii v Dymokurech zde měl Patrik Kolář z Třebihošti a po velkém boji obsadil třetí místo. Ve třídě GP si odbyl svoji premiéru Michal Savinkov a obsadil 6. místo.

Ondřej Kopecký ve třídě SP 250 vybojoval 11. místo.
Ve třídě TWIN si pro body dojeli na 10. místě M. Sedláček a 11. J. Kykal. Na své medailové úspěchy zatím nenavázala posádka sidecaru P. Fišar a Marta Bodnaruková, když obsadila 13. místo.
Již příští týden se všichni společně sejdeme n
a jednom z vrcholů českého motocyklového sportu a to hořických 300 Zatáčkách Gustava Havla.Zde uvidíme kromě českých jezdců na startu také například reprezentanty Slovenska, Švédska, Finska, Dánska, Německa, Rakouska, Austrálie, Francie, Anglie a Irska.  Roman Vlačiha