Jičínské plavání reprezentovalo dvanáct nejmladších plavců, kteří si z Roudnice odvezli neuvěřitelných osmnáct medailí.
Jičínští „nejstarší" dvanáctiletí žáci konečně zúročili hodiny tvrdé dřiny ve studené vodě při každodenním tréninku a při silné konkurenci ukázali svou bojovnost a skutečnost, že umí v závodě zatnout zuby a poprat se s tratí na výbornou. Cenné kovy si vyplavaly z dívek Pavlína Smolíková – 2. a 3. místo (100 m kraul, 50 m motýl) a 4. místo (200 m kraul), kde jí medaile unikla o dvě setiny.

Dále Alexandra Pátková – 2. místo (50 m motýl) a 4. místo (100 m kraul) jen pouhou vteřinu od medaile! Z chlapců předvedl skvělý výkon na znakařských tratích 100 a 200 m Štěpán Mikule, kde obsadil 2. a 3. místo a v závodě 200 m polohový závod přidal ještě 4. místo. Jakub Podhajský, který se k závodům vrátil po delší přestávce, obsadil 8. místo (100 m prsa). Ve velmi silně obsazené kategorii jedenáctiletých žákyň měli jičínští dvě zástupkyně, které se s tratí popraly vskutku na výbornou. A i když nakonec na medaile nedosáhly, bylo jim malou odměnou za dobrý závod alespoň vylepšení všech svých osobních rekordů.

Nela Baboráková si vyplavala 12. místo (50 m motýl) a Izabela Demlová, která teprve začíná sbírat plavecké zkušenosti, získala na trati 50 m motýl 14. místo. Jako již tradičně, tak i v Roudnici potvrdili desetiletí žáci, že jsou pořád v dobré formě a patří ke špičce ve své kategorii. Z dívek si Karolína Maršíková vyplavala 1. místo (50 m kraul), dvakrát 2. místo (200 m znak, 100 m kraul) a jednou jí těsně unikla medaile, rovněž o jednu vteřinu, takže z toho bylo 4. místo (200 m kraul). Andrea Nožičková si vybojovala v osobním rekordu 16. místo (50 m motýl). Nemálo medailí získali i chlapci. Mikuláš Cogan skončil na trati 100 a 200 m kraul na 2. a 3. místě a k těmto umístění přidal ještě 4. místo (50 m kraul).

Ondřej Cogan si vyplaval čtyřikrát 3. místo (100 m znak, 100 m kraul, 100 m pol. závod a 50 m motýl). Filip Nýdrle získal na trati 100 a 200 m prsa dvakrát 3. místo a v závodě na 100 m polohový závod skončil na nepopulárním 4. místě. Nezklamal ani benjamínek výpravy, devítiletý Alexandr Nágl, který byl znevýhodněn ročníkem narození a na start se vždy postavil proti starším plavcům. I přesto, že bojoval s nachlazením, v závodě na 100 m prsa předvedl hezký výkon a doplaval si tak pro krásné 8. místo. V soutěži družstev o Putovní pohár, kde se všechny disciplíny bodují dle umístění od 1. do 8. místa, obsadili jičínští plavci v obrovské konkurenci 22 oddílů z celé České republiky krásné 5. místo. Toto umístění v soutěži družstev je o to více cennější, že za Delfín Jičín startovalo pouze dvanáct plavců včetně těch nejmladších.

Dále je nutné ještě podotknout, že pokud by Jičínští obsadili všechny vypsané disciplíny, mohli se „porvat" i o medailové pozice v této soutěži družstev. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci plaveckého oddílu a města Jičína a přejeme spoustu dalších skvělých výsledků!  Radek Smolík