V soutěži družstev vybojovala první místo ZŠ Eduarda Štorcha z Ostroměře, na domácí ZŠ Železnická zbylo stříbro. „Celkem se zúčastnilo 40 dětí," říká za pořadatele David Novotný.

Jičínské kolo vstoupí do historie letošního ročníku OVOV: Miroslav Špicar (ročník 2002) z vítězné školy si v trojskoku připsal 9,02 metru. „Tím překonal i olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho," zmiňuje Novotný.

Děti soutěžily v pětiboji složeném z trojskoku, hodu medicinbalem, švihadla, kliků a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

Do krajského kola, z něhož vede cesta do republikového finále, přímo postupuje pouze vítězná škola. Krajské kolo se uskuteční 23. května v Hradci Králové.

Letos se koná již osmý ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. Olympijský odznak OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů.

(dm)