Tentokráte byli Novopačtí v kompletní sestavě a po vysokém vítězství nad Vysokým Mýtem poslali domů s prohrou i lídra tabulky z Vysoké n. L. Díky těmto vítězstvím tak Nová Paka svého soupeře vystřídala na vedoucí příčce. Ten má ovšem na kontě o zápas méně.

Sokol Nová Paka – Sokol Vysoké Mýto 96:56 ( 29:16, 54:31, 72:50). Jednoznačné utkání, ve kterém domácí převyšovali basketbalisty hostujícího týmu ve všech herních činnostech. Svoje třináctibodové vedení z první desetimimutovky Novopačtí pravidelně zvyšovali až do konce utkání. A moc nechybělo a na kontě hostujícího týmu se objevila třímístná cifra. Výborně zahrál, tentokráte i velice úspěšně střelecky, Ondřej Stěhulka. Podobně se dařilo i dalšímu dvoumetrovému borci Věrku Suchardovi, kterému vyšla střelba ze střední vzdálenosti. Svoji rychlostí platil na soupeře Radek Banýr. V dresu domácích se objevil i kadet hostující v ligovém Liberci Jakub Tegel, který využil poměrně malou minutáž ke vstřelení osmi bodů z perimetru.

Body Nové Paky: Stěhulka 22, 12/8, 3, Šafář 15, 4x3, 2/1, 3, Sucharda 14, 5/4, 0, Banýr 9, 2/1, 4, Tegel 8, 0/0, 0, Kmoníček 8, 4/4, 1, Gottštein E. 6, 2/2, 1, Bajer 5, 1/1, 3, Paulů 4, 0/0, 1, Korbelář 3, 2/1, 3, Gottštein V. 2, 0/0, 3, Sekot 0, 0/0, 1. Trestné hody: 30/22 (73,3%): 17/9 (52,9%). Trojky: 4:1. Fauly: 23:23, 5 faulů: 0:0. Rozhodčí: Aleš Stojan (Hradec Králové), Miloš Šindelář (Pardubice).

Sokol Nová Paka – BK Vysoká n.L. 92:83 (25:19, 55:50, 73:62). V poměrně vyrovnaném utkání to byli hosté, kteří hned v úvodu překvapili domácí basketbalisty dvěma trojkami, když se sokolům podařilo odpovědět pouze jednou dvojkou zásluhou Bajera. Sokolové na vedení hostujícího celku 6:2 odpověděli šňůrou devíti bodů. Skóre tak bylo rázem 11:6. A v podobném sledu se odehrávaly další minuty tohoto utkání. V osmé minutě první čtvrtiny díky bodům Stěhulky, Suchardy a další trojky Šafáře již ukazatel signalizoval slibné vedení domácích baketbalistů 22:9. Do konce této části hry ale hosté upravili na rozdíl šesti bodů, 25:19. V podobném duchu probíhala i druhá čtvrtina, kdy koš na jedné straně stíhal koš na straně druhé. Až teprve ve třetí čtvrtce sokolové opět odskočili na jedenáct bodů, což se ukázalo jako rozhodující pro konečné vítězství. V utkání se pět domácích basketbalistů – Banýr, Bajer, Šafář, Stěhulka a Sucharda bodově dostalo na dvojcifernou hranici, což byl důležitý počin pro celkové vítězství. Klíčové bylo také to, že tentokráte padaly trojky nejen Šafářovi, ale i Bajerovi. Banýr vynikal opět svoji rychlostí při donáškách, Stěhulka se Suchardou a Bajerem si dobře vedly při doskocích pod koši, i když vzhledem k velmi vysokým hráčům soupeře byla jejich úloha značně těžší.

Body Nové Paky: Banýr 19, 7/3, 3, Bajer 19, 3x3, 5/4, 2, Šafář 15, 4x3, 2/1, 5, Stěhulka 14, 4/4, 1, Sucharda 10, 0/0, 2, Korbelář 6, 2/2, 3, Tegel 4, 0/0, 0, Gottštein V. 4. 0/0, 2, Sochor 1, 2/1, 0, Kmoníček 0, 0/0, 1, Gottštein E. 0, 2/0, 0. Trestné hody: 24/15 (62,5%): 22/13 (59,1%). Trojky: 7:8. Fauly: 19:24, 5 faulů: 1 (32. Šafář): 0. Rozhodčí: Jan Zima (Hradec Králové), Jaroslav Kolář (Týniště).

I další dvě utkání sehrají sokolové v novopacké hale. V sobotu 20. února přivítají v 17 hodin Spartak Rychnov n. Kn. a následující neděli v 10 hodin SPŠ stavební Náchod.

Basketbalisté Jiskry Hořice si připsali jedno vítězství a jednu porážku. Bez Šťastného se týmu jen těžko vyhrává. To si Hořičtí ověřili v domácím utkání s béčkem Chudimi, se kterým sousedí v tabulce Východočeské ligy. Následující duel s Havlíčkovým Brodem, který je v tabulce jedno místo pod nimi, již dokázali vyhrát.

Jiskra Hořice – Sokol BC Darren Chrudim 58:77 (13:18, 28:40, 49:60). Body Hořic: Bambuškar 17, 7/5, 3, Rais 15, 1x3, 9/8, 4, Vrťátko L. 10, 0/0, 3, Bartoš 6, 4/0, 4, Zeman 4, 2/2, 3, Hrdý 3, 2/1, 1, Matoušek 2, 2/2, 3, Vrťátko M. 1, 2/1, 0, Šťěpánek 0, 0/0, 1. Trestné hody: 28/19 (67,9%): 21/12 (57,1%). Trojky: 1:5. Fauly: 22:24, 5 osobních chyb: 0:2. Rozhodčí: Roman Mareš (Choceň), Jan Zima (Hradec Králové).

Jiskra Hořice – Jiskra Havlíčkův Brod 82:71 (28:16, 50:37, 64:53). Body Hořic: Rais 19, 4x3, 7/5, 1, Bambuškar 16, 6/6, 1, Vrťátko L. 15, 1x3, 6/4, 3, Zeman 15, 2/1, 5, Matoušek 9, 3x3, 0/0, 3, Němec 6, 5/2, 1, Bartoš 2, 4/2, 2. Trestné hody:30/20 (66,7%). Trojky: 8. Fauly: 16, 5 faulů: 1 (Zeman). Rozhodčí: Aleš Stojan, Karel Svoboda (oba Hradec Králové).

Další duely sehrají basketbalisté Hořic na palubovkách soupeřů. V sobotu 20. února je čeká Vysoká n. L. a následující neděli Vysoké Mýto.   (po, re)