V národní Superlize si k účasti ve finálové fázi o mistrovský titul, potažmo MČR, výrazně pomohla trutnovská 40+. V neděli na "domácí" půdě ve Velkém Třebešově ukořistila čtyři ze šesti nabízených bodů, když nejprve porazila 13:5 mostecké Kance a později prohrála za bod v prodloužení s Ložiskovou mafií Pšov. K jistotě postupu Trutnovu stačí v posledních čtyřech duelech získat čtyři body, anebo pokud Dream team Tornádo Jirkov ve svých zbývajících zápasech odejde jednou poražen, pak bude dostačující dokonce zisk bodu jediného.

Nepříznivý vývoj z pohledu týmů ze severního regionu nekončí v nejvyšší krajské soutěži Extralize o titul. V současnosti medailové příčky kompletně okupují jednotky z jihu, když se po víkendovém úspěšném dvojzápase na třetí pozici posunuli habřinští Pivaři na úkor Lucky Darts Jičín. Právě ten je jediný ze seveřanů, který ještě na stupně vítězů, potažmo postup na MČR, může mít teoretické myšlenky. V následujícím kole ovšem zajíždí na horkou půdu suveréna tabulky Zippo Štít, který ve finálové fázi ještě neztratil ani bod.

V případě neúspěchu budou jičínští vyhlížet tříbodové vítězství vlčického Tornáda, které čeká návštěva Habřiny. Pokud však ta doma uspěje alespoň za bod bude jak se říká vymalováno.

Ilustrační foto.
ŠIPKY: Extraligového padáka má Elita, koho potká stejný osud? V ohrožení je trio

Druhého extraligového sestupujícího určí až závěrečné kolo. Klidné spaní mají po víkendu v táboře Zlatých Bažantů, kterým beznadějně poslední jičínská Elita doslova darovala cenné body, když nedorazila, byť s řádnou a včasnou omluvou, na vzájemné střetnutí do Velkého Poříčí. O skutečných okolnostech tohoto počínání je možné jen spekulovat. Tak nebo tak pro nezasvěceného diváka je to v tomto stádiu soutěže počin přinejmenším nesportovní.

Z předposlední příčky se naopak sportovním způsobem odpíchli Pistolníci Dolní Kalná, kteří po výhře 12:6 v České Skalice nad Primou předskočili červenokostelecké Darts Brothers. Těm se ve finálové části ještě nepodařilo bodovat a kolo před koncem se rázem ocitli na sestupové pozici. A právě jednomu z těchto dvou nováčků zbydou oči pro pláč. Nadějnější vyhlídky mají Pistolníci, kterým k údržbě stačí uhrát doma bod se Zlatými Bažanty.

To Darts Brothers musejí bezpodmínečně vyhrát nad Elitou a k tomu se ještě spoléhat na nulový zápis Pistolníků. Finišuje se také v nižších třídách. Těsně před koncem jsou postupové karty rozdány pouze v západní C lize a D lize, v ostatních se vždy minimálně o bronz ještě zápolí. Podobná situace je v záchranářských bojích, kde kompletní soupis padajících znají pouze ve východní B lize. Každopádně déčkový triumf má v kapse rezerva Zámečku Hostinné, nejzajímavější rébus pak nadále nabízí západní B liga, kde je ve hře o prvenství, potažmo extraligovou příslušnost, aktuálně ještě trio Piráti Paluba Dvůr Králové, áčko Devills Dolní Bousov a teoreticky Vo tečku Vítězná.

Kompletní výsledkový servis všech soutěží lze sledovat v průběhu celého ročníku na portále šipkařů Královéhradecka sever - www.sipky.org/khk-s.(VOn)