„Na trati v Martinicích v Krkonoších, kde měl mistrovský motoskijöring loni úspěšnou premiéru, pořadatelé pilně pracují, aby na dráze vytvořili dostatečně vysokou sněhovou vrstvu. Příchozí diváci uvidí ty nejlepší jezdce, a to včetně Josefa Mňuka a Filipa Langera, kteří přijedou obhajovat prvenství. Nebudou to mít ale snadné, protože vyhrát bude chtít určitě každý," uvedl organizátor mistrovství Josef Vašíček.

Diváci nebudou ochuzeni ani o závod, který je určen pro začínající a hobby jezdce. Ti letos soutěží v seriálu O pohár Orlických hor, který se pojede při závodech MČR. Rozhodně to bude zajímavý závod, kde nebude nouze o tvrdé souboje mezi jednotlivými posádkami. Jezdci zahájí rozjížďky už v 11.30 hodin. Kvalifikační jízdy hlavní soutěže začínají ve 12.30 hodin. Vše vyvrcholí finálovými jízdami deseti nejlepších posádek.

Další závod by se měl jet 8. února v Horním Městě u Rýmařova, 15. února v Dobřanech a následně čtvrtý v Klášterci nad Orlicí, o jehož termínu vás budeme včas informovat. (vaš)