S ambicemi na udržení stoprocentní bodové úspěšnosti to ale tentokrát nevypadalo moc dobře. Jičínští totiž vzhledem k souběžně hraným utkáním mužů „A" i „B" a staršího dorostu, z nichž čerpají hráče do svého týmu, odcestovali pouze s jediným gólmanem a pěti bojovníky v poli!

Loko Česká Lípa – HBC Ronal Jičín „C" 23:27 (12:18). Hned úvodní minuty ukázaly, že deficit jednoho hráče bude velmi znát. Mladý domácí celek se na začátku do svého protivníka „opřel" a rychle si vybudoval čtyřgólový náskok, 4:0. Hosté si ale postupně zvykali na netradiční styl hry a s přibývajícím časem získávali i v pěti mužích herní převahu.

Ve dvanácté minutě již Jičínští vedli 6:7, když střelecký prapor držel zejména Novotný. Domácí dokázali na chvíli nápor hostí zastavit a drželi vyrovnaný stav, 11:11. Závěrečná desetiminutovka první půle se ale odehrála zcela v jičínské režii. Hosté zkušeně kombinovali a čekali na chyby v českolipské obraně. Ty přicházely a Jičínští nekompromisně trestali, poločasový výsledek 12:18. Po změně stran se domácí nejprve nadechli k náporu a bleskurychle snížili na 17:20. Házenkáři jičínského „céčka" se ale znovu vrátili k trpělivé hře.

Za zlepšenou obranou pokračoval v solidním výkonu gólman Coufal, v útoku byli nejvíce vidět Novotný, Chýlek a Kolář. Hosté odpověděli čtyřgólovou šňůrou a znovu navýšili na vyšší brankový rozdíl, 17:24. Závěrečná čtvrtina utkání se již odehrála relativně v pohodovém tempu. Hosté nikam nepospíchali, drželi vypracované vedení, které domácí zkorigovali až v závěrečných minutách, 23:27.

Házenkáři HBC Ronal Jičín „C" po statečném výkonu v pěti hráčích v poli tedy znovu bodovali a stále drží stoprocentní úspěšnost. Hosté se velmi chytře vypořádali s početním oslabením a po zkušeném výkonu všech hráčů zaslouženě zvítězili. Základem byla pozorná obrana a spolehlivý gólman Coufal. V útoku spoléhali Jičínští na střeleckou formu Novotného, kterého často doplňovali Chýlek a Kolář. Výborný zápas odehráli také Kořínek a Horčičko, kteří odvedli velké penzum práce při plnění defenzivních úkolů.

Fakta: Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Coufal st. – Novotný 11, Chýlek 8/1, Kolář 5, Kořínek 2, Horčičko 1.
Odvetné boje podzimní části zahájí házenkáři „céčka" mužů již v neděli 16. října, kdy cestují do Turnova.  (hbc, re)