Letošní ročník horského triatlonu Říčkovský Golem odstartoval, jako již každoročně, na Pastvinské přehradě „U Kapličky" a po 500 m doklouzal v neoprenu jako první z vody Petr Soukup z Yogi racing teamu, který pak způsobem start – cíl ovládl celý závod.

Závodilo se na distancích 0,5 – 35,5 – 5,8 km. I přes citelné ochlazení, které následovalo po deštivých dnech, se na startu sobotního závodu objevilo přes sto závodníků, sice o něco méně než se očekávalo, ale vzhledem k teplotě vody 20 °C a vzduchu 15 °C se není co divit.

Z vody vylezl Petr Soukup na prvním místě s náskokem třiceti sekund před skupinkou pronásledovatelů v pořadí Pavel Petr, Pavel Münster, Michal Šebek a Jan Vodehnal. Na kole neponechal nic náhodě a výbornou jizdou svůj půlminutový náskok z plavání navýšil na jednu minutu. Po deseti kilometrech mu začala šlapat „na paty" dvojice výborných cyklistů Pavel Petr a Martin Splítek, kteří se mu postupně přibližovali. Z druhého depa vyběhl Petr Soukup s minutovým náskokem vstříc své nejsilnější disciplíně, kde získal další minuty k jasnému prokázání své kvality, když jako vítěz proběhl do cíle s náskokem čtyř minut.

Druhý doběhl Pavel Petr a pouhé čtyři sekundy za ním dokončil závod Martin Splítek.
„Velké díky patří tátovi, který mi tvořil důležitý support, firmě ZOOT za novou závodní kombinézu, servismanu Kuntovi za servis kola a firmě Inkospor za výživové doplňky. Další závod, kde budu k vidění je TRIPrague," sdělil po závodě šťastný vítěz.

Mezi ženami byla od prvních metrů na špici závodu Dana Hyláková z VyVet Vyškov, která zvítězila v čase 1:58:47,09.
Výsledky: 1. Petr Soukup (Yogi racing team Ostrava) 1:28:54,73 (plavání 7:06:44, kolo 1:00:33,11, běh 21:15,17), 2. Petr Pavel (OMT Pardubice) 1:32:59, 29, 3. Martin Splítek (Hradec Králové) 1:33:03,42.    (po, re)