Díky Šárce měl i letos hořický oddíl orientačního běhu zastoupení na nejvyšší akci pořádanou pro dorost (mistrovství světa v orientačním běhu se pořádá až pro juniory), kde reprezentovala Českou republiku v kategorii mladších dorostenek (kategorie W16, rok narození 2000 a mladší) ve všech třech závodech.

O medaile se bojovalo na klasické trati, ve sprintu a ve tříčlenných štafetách. A co je skvělé, Šárka se i letos nevrací bez medaile. Jako finišmanka české štafety dokázala se svými kolegyněmi vybojovat v kategorii W16 druhé místo.

Mistrovství začalo závodem na klasické trati, kde Šárka skončila těsně pod „velkou bednou" na sedmém místě.
Závod rozběhla výborně, nevyvarovala se však bohužel dvou zaváhání. Je to velká škoda, vždyť před zaváháním na šesté kontrole byla v čele závodu s více jak minutovým náskokem na vítěznou Finku. Sprint Šárka zakončila čtrnáctým místem. V kategorii W16 závodila téměř devadesátka závodnic z osmadvaceti zemí Evropy.

Česká dorostenecká reprezentace pak v konkurenci třiatřiceti zemí obsadila celkově druhé místo za vítěznými Finy a před třetím Maďarskem. Šárce k zisku stříbrné medaile a k vyrovnaným výkonům gratulujeme.