Poté byl u příležitosti svého životního jubilea oceněn obětavý funkcionář SKP JUDO Jičín pan Jiří Vokatý, kterému byla krajským svazem judo udělena Zlatá plaketa Českého svazu judo za dlouholetou obětavou činnost.

Přijeli i mistři
Turnaje se kromě českých závodníků zúčastnili judisté ze slovenské Slavie Trnava. Na tatami se představili i někteří medailisté z nedávného republikového šampionátu (vítěz hmotnostní kategorie do 73 kg Sedmidubský, 2. do 90 kg Švec a oba třetí v téže kategorii Lojkásek a Knápek, všichni USK Praha). Na startu naopak chyběli mladí judisté, ti se připravují na ME do 23 let, to je na programu již příští týden v Praze. Mezi nimi i jičínská naděje Michal Vaníček, který odcestoval společně s ostatními členy reprezentačního družstva ladit formu do francouzského Štrasburku. Domácím judistům se v prořídlé konkurenci podařilo zkompletovat celou sadu medailí.

V hmotnostní kategorii do 60 kg se na tatami představil Jakub Zachoval. Kuba svého slovenského soupeře porazil v obou zápasech před časovým limitem a zaslouženě tak zvítězil. V těchto zápasech se prosadil v boji na zemi a zvítězil v obou případech držením soupeře.

V kategorii do 81 kg nastoupili Pavel Letošník a Petr Matějka. Oba naši judisté podali solidní výkon, přičemž nad jejich síly byl pouze juniorský reprezentant Jindřich Turek z USK Praha a vzájemný souboj domácích judistů vyzněl lépe pro Pavla Letošníka, který jej po krátkém boji ukončil před časovým limitem technikou okuri aši harai. Pavel tak skončil na 2. a Petr na 3. místě.

V kategorii do 90 kg se po zranění ramene představil Tomáš Knotek, který však na reprezentanty Švece a Lojkáska z USK Praha nestačil a obsadil nepopulární 4. místo.

Pro rok 2013 se funkcionáři pokusí v přeplněném soutěžním kalendáři najít vhodnější termín, pravděpodobně v jarním období. ⋌Milan Letošník

Výsledky:

Kategorie 65 kg: 1. J. Zachoval (SKP Judo Jičín), 2. M. Majer (Slavia Trnava), 66 kg: 1. A. Kahánek (Judo Závišice), 2. M. Sedmidubský (USK Praha), 3. J. Vacík (JC Liberec) a J. Kenda (Slavia Trnava), 73 kg: 1. V. Sedmidubský, 2. Zd. Veselý (oba USK Praha), 3. M. Binhak (JC Liberec) a D. Volek (USK Praha), 81 kg: 1. J. Turek (USK Praha), 2. P. Letošník, 3. P. Matějka (oba SKP Judo Jičín), 90 kg: 1. L. Švec, 2. M. Lojkásek (oba USK Praha), 3. L. Landauf (Judo Budo Brno), 4. T. Knotek (SKP Judo Jičín), nad 100 kg: 1. T. Knápek (USK Praha), 2. J. Šťastný (JK Jablonec), 3. J. Čech (Slavia Trnava). Pořadí klubů: 1. USK Praha, 2. SKP Judo Jičín, 3. Judo Závišice, 4. Slavia Trnava.