VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rumcajsovy míle lákají širokou veřejnost

Jičín, Brada - Malebná zákoutí Českého ráje každoročně vábí zástupy milovníků přírody.

9.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Pavel Vydra

Od pátku 11. do neděle 13. srpna bude jedno z nejromantičtějších zákoutí republiky patřit orientačním běžcům, kteří se sjedou do Brada na závod Rumcajsovy míle.

Pořádající Sportcentrum Jičín v současnosti eviduje více než tisíc přihlášených ve všech kategoriích. „Přihlásit se však ještě mohou návštěvníci v omezeném počtu i na místě, a navíc máme speciální trať určenou pro příchozí, kteří si chtějí orientační běh vyzkoušet. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které máme připraveny fáborkové tratě. Ty nejmenší je mohou absolvovat samozřejmě v doprovodu rodičů. Zájem o účast ale mají i senioři, dokonce máme přihlášené účastníky starší osmdesáti let,“ říká Jan Mrázek z pořádající organizace.

Na programu budou celkem tři etapy. Krátká, páteční míří pod zříceninou hradu Trosky a je pojmenovaná Cipísek. Sobotní zavede účastníky k Jinolickým rybníkům a nese jméno Manka. Nedělní úsek ve skalnaté části zvané Přivýšiny je zase pojmenovaný po loupežníku Rumcajsovi.

Páteční úsek závodu, který se koná jako součást projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník, zavede účastníky na výlet.

Místo prezentace ve 13 hodin i start v 15 hodin se budou lišit od následujících dní a uskuteční se v kempu Svitačka u obce Troskovice.
V sobotu a neděli bude prezentace probíhat na louce pod penzionem Brada v obci Brada-Rybníček, a to vždy hodinu před startem závodu.

Ten je v sobotu naplánovaný na 10.00 a v neděli na 9.30 hodin. Na účastníky závodu, jehož celkoví vítězové budou známi v neděli po sečtení výsledků všech tří etap, čekají stejně jako v minulosti i letos lákavé ceny věnované sponzory sportovní akce.

V případě rodičů s dětmi, kteří společně vyrazí na fáborkové trati, nepřijde zkrátka nikdo – v cíli bude na všechny účastníky čekat drobná odměna. „Tratě značené fáborky a určené dětem jsou schůdné i pro ty nejmenší, řekněme od tří let, kdy už jsou schopné krátký okruh ujít s maminkou nebo tatínkem. Pro rodiče, kteří by si rádi zaběhli některý ze závodů pro dospělé a nesehnali pro své ratolesti hlídání, máme připravenou hlídací školičku, kde bude o jejich potomky postaráno po celou dobu, kdy budou na trati,“ doplňuje Jan Mrázek.

Zajímavostí je, že v rámci sobotního odpoledního doprovodného programu si mohou zájemci vyzkoušet Mílové TempO, orientační běh bez běhu. Startující má výhled na několik lampionů, dostane do ruky mapy a jeho úkolem je co nejrychleji identifikovat stanoviště, na které ukazuje konkrétní mapa.

Autor: Redakce

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klára Dostálová

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Voličské peripetie. Neházejte lístky do kamen!

Nová Paka - Ve volebních okrscích v Nové Pace si členové a členky komisí volební účast pochvalují, obdobné ohlasy přicházejí také z Hořic.

Do stavské knihovny dorazila pětadevadesátiletá volička

Stav - Do miniaturní, leč útulné stavské knihovny přišla v sobotu po deváté hodině odvolit i nejstarší občanka obce, pětadevadesátiletá Růžena Glosová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení