Po neúspěchu na  Českém poháru v dlouhém triatlonu v Otrokovicích, získal   Rudolf Cogan další motivaci svým nedávným  třetím místem v Terezíně v Poháru Krále Středohoří. Proto se již s větší chutí a odhodláním zúčastnil dalšího triatlonu na Pastvinách. Tady byla ovšem proti Terezínu daleko větší konkurence, protože se zúčastnil i třetí ze zmiňovaných Otrokovic Tomáš Kořínek, který patřil k favoritům.

Co rozhodlo

Velké vedro nevěstilo pro   stovku závodníků na startu nic dobrého.  Naštěstí první disciplína, plavání,  odstartovala již v 10 hodin a krátký triatlon o distancích, plavání – 350 m, kolo – 17 km a  běh – 4,5 km   stihnou borci za necelou hodinu.

Po plavání se vytvořila trojice Kořínek, Munster a Glaser,  na kterou novopacký triatlonista ztrácel  půl minuty, ale tuto ztrátu v 10. kilometru na kole dojel. Mezitím třetí z plavání,  Glaser, z této čelní skupiny odpadl. V tomto tříčlenném složení Kořínek, Munster a Cogan  přijela skupina do druhého depa a bylo zřejmé, že o vítězi rozhodne závěrečný běh.

Hned po vyběhnutí z depa  se Kořínek nečekaně  rychle utrhl, snažil se ho následovat Muster. Ten utekl v první části  Rudovi  Coganovi o 50 m.  Druhá polovina trati do cíle byla do kopce  a toho využil Ruda Cogan a Munstera předběhl. Na vedoucího Kořínka již bohužel neměl a skončil tak  druhý  za 50:43 min. Tento čas mu ovšem stačil na prvé místo v kategorii nad 40 let.

„Tento pastvinský triatlon jsem v minulosti již dvakrát vyhrál a  jednou jsem zde skončil  třetí. I když jsem si na Tomáše  Kořínka věřil, tak tentokrát  byl  nad moje síly.  Nejvíce jsem byl spokojen s cyklistikou, kdy jsem si sám po plavání dojel střídající dvojici.  Škoda, že po jejich dojetí jsem neútočil dále, místo se spoléhat na běh. Kořínek má v současné době  ovšem vynikající formu," řekl po závodě packý borec Ruda Cogan.

Výsledky: 1. Tomáš Kořínek (Vysoké Mýto) 49:57, min., 2. (1. v kategorii nad 40 let), Rudolf Cogan (TJ Nová Paka) 50:43, 3. Pavel Munster  (Vysoké Mýto) 50:48, 4. Jindřich Král (Iscarex Česká Třebová) 52:44, 5. Josef Doleček (Vencl Tým Ústí n. Orl.)  53:19.

Míla Pour