Pro Rudu Cogana to byl po MČR v Železném muži a po Dřevěném muži již třetí triatlon během čtrnácti dní. Na startu se objevil i šestý závodník z letošního ME v Portugalsku v kategorii 35 – 39 let, což je rovněž věková skupina novopackého triatlonisty, Václav Glaser z SK Fort Ústí nad Orlicí. Že je tento triatlonista výborným plavcem potvrdil v první disciplíně, když vystoupil po 350 uplavaných metrech na břeh přehrady jako první. Ruda Cogan ho v úseku k prvnímu depu téměř doběhl a po půl kilometrové jízdě na kole, i když se mu Václav Glaser snažil ujet, ho dostihl. Oba cyklisté se na čele hlídali, toho využil další ústecký triatlonista, výborný cyklista Josef Doleček, na vedoucí cyklisty se dotáhl, a tak do druhého depa přijeli najednou.

„Z depa jsme vyběhli s Glaserem společně. Mě se běželo velice dobře, a tak hned jsem mu začal utíkat. Stíhal mě však Doleček, ale toho se mě podařilo uhlídat“, řekl Ruda Cogan a dodal: „Vítězství nad Glaserem si velice cením, protože jsem ho naposledy porazil před pěti léty v Karlových Varech na ME věkových kategorií“.

Výsledky: 1. Rudolf Cogan (TJ Nová Paka) 51:30 min., 2. Josef Doleček 51:44, 3. Václav Glaser 52:14, (SK Fort Ústí n. Orl.). 4. Jindřich Král 53:48, 5. Přemysl Janů 55:18, 6. Karel Hartman 56:00.