Závodnice hořického oddílu orientačního běhu se může pochlubit kompletní medailovou sbírkou z letošního mistrovství České republiky v závodech jednotlivců, kde získala dvakrát zlatou medaili a k tomu přidala jedno stříbro a jeden bronz. Další medaile z mistrovství ČR získala ve štafetách (stříbro) a v družstvech (bronz).

S velkým náskokem také vyhrála Český pohár ve své dorostenecké kategorii D16A. V jedenácti závodech Šárka celkem osmkrát triumfovala, dvakrát skončila na druhém místě a jednou brala třetí pozici.

Se svými kolegyněmi navíc opanovala Český pohár štafet, v České lize klubů skončila na třetím místě.

Šárce se dařilo i na mezinárodních závodech v OB. Na mistrovství Evropy dorostu v Polsku vybojovala stříbro v české štafetě a v Poháru národů. Výborné sedmé místo pak přidala na náročné klasické trati, na které byla ještě ve třetině závodu na vedoucím místě s minutovým náskokem před vítěznou Finkou. Zaváhání na dvou kontrolách ji připravilo o lepší umístění. Čtrnácté místo obsadila ve sprintu v konkurenci téměř stovky startujících.

Zlato Rückerová získala ve Středoevropském poháru dorostu v OB jednotlivců a ve štafetě, stříbro pak ve sprintu a stala se tak nejúspěšnější závodnicí mladých reprezentací.