A ještě žízeň. Ta byla veliká, ovšem pořadatelé byli připraveni: velký sortiment nápojů, jejich neomezené množství a také dva velkokapacitní stany, které účastníkům poskytly alespoň trochu stínu před nemilosrdným sluníčkem.

Ti si ale nestěžovali, k zápasům nastupovali ihned a odhodlaně. Nejkrásnější část turnaje pak nastala v sobotu už za tmy, kdy mezi desátou a jedenáctou večerní hrálo posledních osm týmů na čtyřech osvětlených kurtech finále mužské i ženské soutěže.

Přihlíželo na 500 nadšených diváků a hráči se mohli před takovouto atmosférou do-slova „přetrhnout".
V neděli odpoledne se ve Dřevěnici tradičně zastavil i exprezident a velký fanda sportu Václav Klaus, který pochválil pořadatele za opakovaně bezchybnou organizaci a zejména všechny sportující, jak si dokázali s extrémními podmínkami poradit.

Výsledky: Muži – krajské přebory (44 týmů na startu): 1. Sokol Sklenařice, 2. SPP Odolka, 3. Moravská Slavia, 4. Prasyl Mladá Boleslav, 5. Spartak Ústí, 6. Poldi SONP Kladno.

Ženy – krajské a okresní přebory (33): 1. Kozy Nusle, 2. Peprmintky, 3. Osm minus dva, 4. Bacardi, 5. Jaroslavice, 6. TJ Rasovna Mělník.
Muži – volná soutěž (13): 1. VK Litvínov, 2. Turnovští dřeváci, 3. Orgie, 4. Ševci, 5. Velká Turná, 6. Sokol Modřany. Smíšené týmy (54): 1. Bohm na kurt, 2. Sinuhet, 3. Muller mix, 4. Tříska a jeho želvičky, 5. Hroši, 6. Ježčí válec.

Celkem tedy na dvaašedesáté Volejbalové Dřevěnici nastoupilo 223 týmů, což je zhruba 1780 aktivních hráčů a hráček ve dvanácti věkových a výkonnostních kategoriích.
K turnaji se se samozřejmě ještě vrátíme.    Václav Nidrle