Okolo jeden a půl stovky návštěvníků sledovalo na čtvrtině palubovky v tělocvičně, ale i na balkóně, jak si vedou cvičenci od těch nejmenších mrňat ve cvičení s rodiči, přes další předškoláky, sokolíky, basketbalové minižactvo, karatisty, dívky z DDM, orientální tance tří žen, až po závěrečné cvičení dospělých sokolek.

Již slavnostní nástup všech cvičenců při sokolském pochodu emociálně zapůsobil na přítomné. Rovněž lze říci, že svými cvičeními přihlížející diváky, z nichž některé z nich do sokolovny přivedly jejich cvičící děti, ale i jejich vztah k Sokolu, nadchly. Cvičení byla rovněž velmi dobrým vysvědčením převážně cvičitelek Dany Coganové, Dany Rejmontové či náčelnice Aleny Krejčové, ale i dalších cvičitelů a cvičitelek, kteří se od těch nejmenších cvičení věnují dvakrát týdně.

V úvodním slově náčelnice Alena Krejčová, která zároveň následně celý jedenapůlhodinový program moderovala, přivítala a seznámila přítomné programem veřejné cvičební hodiny.

Mimo typická sokolská cvičení, od těch nejmenších až po závěrečná cvičení žen, viděli návštěvníci, podobně jako v minulých veřejných vystoupení ukázku Tchai-ti. Toto činské bojové umění založené na cvičení duše i těla, probíhá v rámci odboru všestrannosti v novopacké sokolovně již přes deset let.

Program obohatila orientálním tancem v nádherném kroji Zdena Kuželová s dalšími dvěma ženami. a skupina karate, která předvedla základní prvky tohoto sportu, vyznačující se koordinací pohybu a psychickou soustředěností.

Ze cvičenců hodně zaujali nejmenší, včetně předškoláků a sokolíka. Byla radost se dívat na jejich roztomilost a snahu při kotoulech nebo dalších cvičení. Taje basketbalového tréninku převedli mladí basketbalisté U11 se svými trenéry Petrou Bezstarosti a Davidem Marečkem, o kterých se přítomní dozvěděli, že na nedávném mistrovství Česka v Brně skončili na výborném čtvrtém místě.

Vrcholem a zároveň závěrečným cvičením bylo společné vystoupení dvanácti sokolek na hudbu oblíbené skupiny Čechomor Proměny. Moderní úpravy lidových písní této skupiny umožnily cvičenkám předvést ladné pohyby, které dokáže jenom ženské tělo, což velice zapůsobilo na přítomné diváky, kteří jejich vystoupení odměnili značným potleskem.

„ Dnešní veřejné cvičení se nám velice líbilo, jsme rádi, že ti nejmladší zaplňují sokolovnu," znělo unizono od návštěvníků.

Další akce sokolů jsou dětské atletické závody od předškoláků až po ročníky 2003-2004 v úterý 17. května v 15.40 hodin na Letním stadionu.
 Míla Pour