Druhou akcí byl Jičínský veletrh 2018, který pořádala firma KOBIT Jičín, která se velkou měrou podílí na podpoře vývoje závodního speciálu Fejfar Racing Teamu.

„Jako stavitel závodních vozů vím, jak je to těžké něco vymyslet, zkonstruovat a prosadit. Proto moc obdivuji pana Jaroslava Nožičku, na jakou úroveň byl schopen dostat se svými spolupracovníky firmu KOBIT. Za více jak pětadvacet let vyvinuli řadu modifikací, technických zařízení pro stroje na údržbu silnic, asfaltové techniky, zametací techniky, nebo cisterny. Je mi ctí, že mám možnost s takto zkušenými lidmi spolupracovat a nesmírně si vážím jejich podpory," prozradil jezdec, který třídenní akci obohatil svými ostrými starty s Fábií a vystavením vozu před stovkami návštěvníků.

Jde do tuhého
Teď o víkendu už půjde do tuhého. Na evropské autokrosaře čeká předposlední závod ve francouzském městečku Saint Igny. „Je to moje oblíbená trať a dodnes vzpomínám na těsné souboje s Tamásem Káraiem v roce 2014. Věřím, že závodní speciál je připraven, a že se nám podaří učinit ten poslední krůček k vytouženému pátému titulu."

Takhle pózoval Václav Fejfar po vyhraném závodě v Maďarsku.
Takhle pózoval Václav Fejfar po vyhraném závodě v Maďarsku.   Foto: Tomáš Němec

Václavu Fejfarovi chybí k zisku třetího titulu v divizi Touring Autocross (celkově pátého) již jen devět bodů, ale každý, kdo podobný sport provozuje, ví, že ten poslední krůček bývá velice obtížný. Tým zůstane na cestách i další týden a přesune se do italské Maggiory, kde proběhne letošní poslední dějství Mistrovství Evropy.

Velkou šanci na titul má i Petr Nikodém v divizi Buggy 1600 a bez šance na nejpřednější příčky nejsou ani Jakubové Novotný (Junior Buggy) a Kubíček (Super Buggy).   Pavel Vydra