Dvůr uspěl v minulém kole v Brně a nastupoval s cílem výhru doma potvrdit. Jičínští chtěli soupeře překvapit hrou na dva pivoty. Slušně zaplněná hala však žádnou líbivou házenou neviděla.

1. HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín B 25:21 (8:13). Hosté vstoupili do zápasu velmi dobře. Uplatnili vysunutou obranu na domácí střelce a v útoku dokázali své hostitele překonávat hrou na dva pivoty. Soupeř byl očividně zaskočen, nebyl schopen čelit jičínským kombinacím a rychlým protiútokům. Také Podzimek zavřel hostující svatyni a díky tomu všemu se celek z Jičína dostal do vedení 0:3, později 1:5, ve 20. minutě 3:9 a poté 5:12. Domácí dřeli, bojovali, ale hosté byli o krok vpředu.

Dokázali využívat rychlých protiútoků, v této činnosti byl nepolapitelný Kolc a také Miĺko a Šebek odvedli poctivou porci práce na brankovišti. V posledních šesti minutách však hosté trestuhodně zahodili několik šancí, včetně sedmičky, objevily se též banální nepřesnosti v rozehrávce. Možná si mysleli, že je již poločas, a proto hráli méně koncentrovaně v obraně a toho neustále bojující soupeř využil. Nejenom, že neinkasoval z jasných pozic, ale dokázal snížit náskok Jičína na poločasových pět branek. Kdyby hosté proměňovali, byl by náskok jasně vyšší. Na kdyby se ale samozřejmě nehraje.

Druhá půle začala mohutným náporem domácích. Přitvrdili v obraně, jičínští mladíci se zalekli, přestali si najednou věřit a to byla voda na mlýn domácích. Je pravdou, že některých branek dosáhli domácí s notnou dávkou štěstí, ale to, jak známo, přeje připraveným. Probudili se i diváci a mohutným povzbuzováním hnali svůj tým vpřed. Dvorští postupně ukrajovali z náskoku hostí a své nezměrné úsilí dokázali zúročit ve 22. minutě. To se prvně ujali vedení – 18:17.

Jičínští totálně v závěru vypadli z role, nedařilo se jim vůbec nic. Přestali hrát rychle, nedůrazně bránili, nedokázali soupeře ničím překvapit. Prostě, vršili chybu za chybou. Nadšeně bojující domácí pak již snadno navýšili svůj náskok, v poslední minutě třikrát skorovali a rozhodli o své výhře.

Hosté v oslabené sestavě nepodali špatný výkon. V prvním poločase jasně dominovali, druhý však totálně zpackali. Zatímco za první poločas do 23. minuty zaslouží absolutorium, zbytkem zápasu neprošli. Dařilo se Podzimkovi v brance, střelecky zářil Kolc. Škoda zranění Havelky v 10. minutě první půle a Grůši v závěru zápasu, jejich tah na branku citelně chyběl.

Fakta – rozhodčí: L. Moravec, P. Rutta. Sedmičky: 4/4 – 4/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 210. HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Harbich – Kolc 8/1, Dvořák 3, Šebek 3/1, Drbohlav, Miĺko a Havelka po 2, Průša 1, Kupka, Šebík.

Sled branek: 0:3, 1:5, 3:9, 5:9, 6:13, 8:13, 12:13, 13:16, 15:17, 19:17, 23:18, 23:20, 25:21.

12. Loko Louny ⋌5 1 0 4 111:151 2

V následujícím kole zavítá na jičínskou palubovku celek Loun. Hraje se netradičně v sobotu 26. října v 17 hodin.⋌(mk)