Každý bod ve vyrovnané extraligové tabulce je důležitý a Jičín doma proti Zubří dokázal, že se sebevědomím je na tom dobře. V prvním poločase sice prohrával už 11:15. Jenže Východočeši se nevzdali, náskok soupeře do poločasu smazali a po změně stran dotáhli utkání do vítězného konce.

Co rozhodlo

Hned po změně stran se Jičín dostal do pětibrankového vedení, které udržoval téměř až do konce. Střelecky se blýskl David Krahulec, který zaznamenal osm branek.

„Trochu jsme i spoléhali na to, že Zubří ta dobrá hra nevydrží, protože ti kluci jsou mladí a nejsou ještě příliš zkušení a právě proto jsem rád za naše hráče, kteří zkušeně a s chladnou hlavou ten druhý poločas zvládli,“ řekl k zápasu spokojený trenér Jičína Petr Mašát. Jeho svěřenci navázali na středeční postup do čtvrtfinále poháru, kdy na domácí palubovce porazil o jednu branku Plzeň.

„Zápas jsme začali stejně špatně jako ve středečním utkání proti Plzni, ale otočili jsme ho trháky a rychlými útoky, které nám v poslední době jdou. Naštěstí zápasy zvládáme fyzicky, střelba se zlepšila, obranu bychom mohli trošku zlepšit, ale hlavně že proměňujeme důležité šance,“ uvedl nejlepší střelec utkání David Krahulec.

Jičín se po výhře drží v horních patrech tabulky.V příštím extraligovém kole bude chtít potvrdit dva body na palubovce předposledního Brna.