Poslední tři kola zbývají do konce základní části. A na jičínské házenkáře v nich nečeká jednoduchý úkol. Potřebovali by v nich vyhrát, alespoň jedno utkání. Nejbližší možnost budou mít už zítra od 17 hodin v Lovosicích.

Na palubovce favorita se Jičín bude snažit o překvapení, když soupeři před 20. kolem extraligy patří čtvrté místo. První vzájemné utkání v letošní sezoně vyhrály Lovosice v Jičíně přesvědčivě 29:20. „Očekáváme velice těžké utkání, protože Lovosice budou chtít doma odčinit porážku z Frýdku-Místku. Stále bojují o nejvyšší příčky. My se tam pokusíme podat dobrý výkon, protože zatím nemáme jisté play off a nějaké body ve zbývajících zápasech musíme získat,“ řekl asistent trenéra Jičína Aleš Babák. Ronal je zatím sedmý, ale před Frýdkem-Místkem je pouze o lepší skóre. Deváté hranice ztrácejí tři body a o víkendu hrají jeden z klíčových zápasů s Brnem. Východočechům poslední dvě utkání výsledkově nevyšly, když nejprve prohráli těsně 22:23 v Plzni, poté doma nestačili na Karvinou 24:28. Přesto v zápasech s týmy z předních pozic soutěže podávali dobré výkony.

„Je to tam hodně těsné, my se pokusíme senzaci, už jednou se nám to v Lovosicích povedlo a všichni to máme v živé paměti. Pokud by to nevyšlo, tak bude důležité utkání doma s Frýdkem. Všechno máme ve svých rukou,“ uzavřel Babák.