Rozdíl byl především v produktivitě střelby a v nasazení v obraně. Tyto, diametrálně se na obou stranách lišící prvky, rozhodly ve prospěch domácích.

Hosté začali zápas poměrně slušně. V prvních minutách byli aktivnější a po rychlých protiútocích se dostali do vedení 1:3. Poté však začal úřadovat v brance domácích Štefanič a v útoku hbití Pícha a Voňka. Štefanič svými zákroky dokonale vymazal téměř všechny střelecké pokusy Jičínských, Pícha s Voňkou si svoji rychlostí a důrazem otevřeli soukromou střelnici.

Pak přišla devítibranková smršť Dvorských a bylo téměř rozhodnuto. Jičínští hráli zakřiknutě, křečovitě. Chyběl důraz v obraně, ani brankáři svému týmu nepomohli. Výsledkem bylo jasné poločasové vedení Dvora Králové. Druhý poločas se již hosté více osmělovali, dokázali místy pokrýt útoky domácích, ale chybovali stále v útoku. V poslední desetiminutovce se Jičínští rozhodli bránit dva nejlepší hráče Dvora osobně a výsledek se dostavil. Hráči Jičína začali pomaličku náskok domácích snižovat. V 55. minutě byl stav 23:20 a Jičínští měli dvakrát za sebou výhodu dvojnásobné přesilové hry. To byla šance, které by se mělo využít. V případě hostí tomu však nebylo. První přesilovku HBC Jičín odehráli domácí hráči prakticky u jičínské devítky a v té druhé nejenom vstřelili branku za hry, ale přidali i gól ze sedmičky. Hosté nebyli schopni využít ani těchto šancí a i díky tomu odjížděli ze Dvora Králové bez bodu.

Do konce 1. ligy zbývají sehrát tři kola. Hned tuto neděli je na pořadu veledůležitý zápas. Domácí hostí celek TJ Náchod, který se společně s Jičínem a Zlínem krčí na chvostu tabulky. Poté je čeká zápas na půdě vedoucího týmu, v Hustopečích. Končí domácím zápasem s podobně ohroženým Zlínem.

1. HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín B 26:22 (13:7). Sestava a branky HBC Ronal Jičín „B“: Knittl, Petr – Š. Drbohlav 7/5; P. Drbohlav a Masák po 3; Bíšek 3/1; Šolc, Vraný a M. Knittl po 2; Vávra; Pekař; Matouš; Šachl.   (hbc)

Ilustrační foto.
Jedlička v kategorii A bronzový