Jičín tak do boje o čelo tabulky nastoupil opět s dorostenci. I v této sestavě neprodal svoji kůži lacino, první poločas byl dokonce lepším týmem, ve druhé půli se na jeho výkonu podepsal úbytek sil.

Tatran Litovel – HBC Ronal Jičín B 33:25 (17:17). Hosté se do souboje s vedoucím celkem tabulky pustili bez bázně a hany. Především v obraně dělala domácím problémy dvě vysunutá tykadla – Dvořák a Dědeček. Pakliže se domácí dostávali na dostřel, hodně šancí zmařil Podzimek v brance Jičína nebo kvalitní bloky hostujících hráčů. Jičín hrál otevřenou partii, snažil se i v okleštěné sestavě o rychlou házenou. Ta mu vycházela.

Po rychlých brejcích a nekompromisní střelbě Čurdy a Hošice dokázali hosté získat mírný náskok od jedné do tří branek. Domácí tápali, nebyli schopni hostující obranu překonat. Následovalo však několik sporných rozhodnutí sudích, hosté několikrát přišli o míč a domácí nabídnutých příležitostí dokázali využít. Také jejich obrana postupem času přitvrdila, především na Čurdu a Hošice. Ti byli středem pozornosti neustále. Hosté však tlak ustávali a neustále byli o branku či dvě vpředu. Závěr poločasu však Jičínští nezvládli, vedení 15:17 neuhájili, po chybách v obraně a po nepřesném zakončení dovolili domácím srovnat.

Do druhé půle nastoupili hosté jen v sedmi hráčích. Čurdovo zranění z první půle po ataku domácí obrany mu nedovolilo pokračovat ve hře, přidal se tak k Bartošovi, jenž se zranil při rozcvičování a do hry vůbec nezasáhl. Zbýval jen Hošic a tomu logicky kvapem ubývalo sil, což se podepsalo na úspěšnosti jeho střelby. Domácí nastoupili do začátku druhé půle jako uragán a vybojovali si vedení 20:17. I v tristní sestavě dokázali hráči Jičína domácím neustále vzdorovat. Snížili na rozdíl branky a měli možnosti vyrovnat (13. minuta). Nebyli úspěšní, a tak otěže zápasu pomalu, ale jistě přebírali od této minuty domácí. V rozmezí sedmi minut dokázali rozhodnout o osudu zápasu, když potrestali všechny jičínské chyby pramenící z úbytku sil a tím narůstajících nepřesností. Šňůra sedmi branek v síti hostů zlomila sedmi statečným z Jičína vaz. Z těchto sedmi branek padlo pět z brejku po nepřesné střelbě hostí a dvě zbývající ze druhé vlny. Jičín se sice snažil, ale ztráta sil byla příliš veliká, na rozjeté Litovelské to již nestačilo. Ti v perfektní bouřlivé atmosféře dotáhli i svůj další zápas k zisku bodů.

Hosté odjížděli poraženi, ale za svůj výkon se v této sestavě nemuseli stydět. Velmi dobře zachytal v první půli Podzimek, Chaloupka ukazoval svůj um ve druhé, kryl i dvě sedmičky.V útoku se střelecky prosazovali Čurda (bohužel jen do 25. minuty první půle) a Hošic. Myšlenku dával hře Dvořák. Na pivotu netradičně bojoval Šulc, křest ohněm si na tomto postu prodělal Mílek, v obraně četli hru výborně Dědeček i Dvořák.

S ubývajícími silami však hosté měli mnoho technických chyb, ztrát míčů. Pro porovnání – v první části ztratili míč třikrát, ve druhé třináctkrát! V prvním poločase vyslal Jičín 26 střel (17 branek), ve druhém 31 (pouze osm branek). I přes porážku lze za bojovný výkon mladíky v jičínském dresu pochválit.
Fakta – rozhodčí: J. Smekal, P. Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 268. HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Chaloupka – Hošic 7, Čurda 7/2, Dvořák 4, Kolc 3, Šulc 2, Dědeček a Šebík 1,Bartoš, Mílek. Sled branek: 0:1, 2:3, 3:5, 8:11, 9:12, 11:14, 14:16, 15:17, 17:17, 20:17, 23:22, 30:22, 31:24, 33:25.

1. HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná B 33:25 (17:11). Fakta – branky: Tomeš 11/2, Groh 7, Kulhánek 5, Etrich 4, Daniel Fiedor 3, Jakub Kirschbaum a Kotík po 1, Hracha ml. 1/1 – Užek 5, Michalisko a Marhons 4, Dudek 4/2, Vengřín 3, Tichý a Mlotek 2, Paululik 1. Rozhodčí: Fogl, Lízl. Vyloučení: 9:5. ŽK: 1:2. Diváků: 250. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Šturma – D. Picha, Jakub Kirschbaum, Zelinka, D. Fiedor, Kulhánek, Groh, R. Fiedor, Hracha ml., Tomeš, Junek, Etrich, Kotík. ⋌(kn)

12. Karviná B⋌ 7 1 0 6 169:185  2

V následujícím kole přivítají jičínští mladíci celek TJ JM Chodov Praha, hraje se v sobotu od 18 hodin. ⋌(mk).