Poprvé se ho zúčastnilo přes čtyři desítky hráčů, z toho více než deset hraje i klasický golf. Nikdo z čela celkové klasifikace si nenechal ujít tento turnaj s atraktivními odpaly z vrcholu (500 m n. m.) hluboko dolů přesně do sedla.

Z Jičína přijela šestice hráčů s cílem udržet 2. místo v extralize klubů, kde se započítávají body nejúspěšnějších tří mužů a nejlepší ženy z každého klubu.

Základních 10 jamek se hrálo na travnatých plochách po úbočích vysokého kopce. Vzhledem k tomu, že tam je minimum přírodních překážek (jen křoviny, kameny, pařezy..), tak se předpokládaly výborné výkony a těsné výsledky. Bylo jasné, že každá hrubá chyba musí každého hráče moc mrzet a nebude čas ji napravovat. Do tradičního atraktivního finále pro 16 nejlepších bude převeliká tlačenice.

Po základních jamkách se v čele se shodným součtem 31 úderů usadili hned čtyři hráči a překvapivě se mezi nimi objevil i Míra Jedlička z Jičína. Už před finálovými třemi jamkami bylo jasné, že velký odstup čtyř ran od dalších hráčů určil, že se jen mezi touto čtyřkou rozhodne o novém mistru České republiky. Na řadu přišly náročné jamky z vrcholů kopce do sedla, kde ani tráva moc neroste a míčky se kutálí a kutálí…

V náročných podmínkách nezaváhal Roman Hodek z Mostu, potvrdil roli největšího favorita a po zásluze získal titul mistra republiky pro rok 2012 s výkonem 41 úderů (31 + 10). V dramatickém závěru stříbro vybojoval T. Kojzar 44 (31+13), z bronzu se radoval Míra Jedlička 45 (31+14) a černý Petr zůstal P. Švábovi 47 (31+16). Do náročného finále se z jičínských hráčů probojoval ještě Milan Raulím, který obsadil 15. místo 56 (38+18). Před branami finále zůstali na 19. místě V. Jedlička a P. Čeřen, za nimi pak P. Berný, který navíc získal speciální cenu pro nejpřesnější první odpal na nejkratší 9. jamce! Míla Petrová je po úrazu stále lepší, dostala se do třicítky (28.) a dokonce předčila i muže.

V extralize klubů si EGC Jičín udržel vynikající 2. místo za nedostižným Mostem. V celkovém pořadí si polepšil pouze M. Jedlička, který se posunul na 3. místo, M. Raulím klesl na 7. a V. Jedlička těsně vypadl z první desítky.
Další turnaj, tentokrát kategorie B, pořádá EGC Jičín na svazích pod známou rozhlednou na Táboře u Lomnice nad Popelkou v sobotu 13. října a od pondělí 8. října se zájemci mohou registrovat na internetu na stránkách asociace extrémního golfu: www.caeg.cz. ⋌ (gmj)