Letošní seriál Rally Show Nemyčeves je přesně v polovině, když jsou odjety tři ze šesti podniků.

„Nejzásadnější změnou oproti minulosti je, že zatímco dříve se po kratičkých volných trénincích hned začalo naostro závodit, letos jsou na volné tréninky vymezeny celé tři hodiny.

Během nich si může každý zazávodit s kýmkoliv a zajezdit si do sytosti. Někteří borci, účastnící se loni dvou divizí, už toho měli po těchto trénincích dost a byli rádi, že poté odjeli jednu kategorii," vysvětluje podstatnou změnu hlavní organizátor podniku Martin Babák, který sám aktivně jezdí autokros a v minulosti absolvoval i dvě rallye. Trochu jinak to však je i s hlavním závodem.

„Po volných trénincích následuje ten měřený. V něm, na rozdíl od dřívějška, jede každý účastník sám. Dle dosažených časů jsou následně sestaveny dvojice do play-off, kde už se jede klasicky vyřazovacím způsobem. Pro poraženého závod vždy končí. Semifinále pak rozhodne, kdo se utká o třetí místo a kdo o vítězství. Výhodou je, že díky maximální bezpečnosti trati, únikovým zónám a absenci pevných překážek, se mohou zúčastnit i jezdci s auty bez ochranného rámu.

Závodí se nadále ve třech kategoriích – do 1400 ccm, nad 1400 ccm a speciálech, kde mohou startovat i auta s pohonem všech čtyř kol."
V nadcházejícím sobotním závodě si premiéru odbude také první zahraniční závodnice. Eva Vexlerová totiž pochází až ze slovenské Trnavy.

„Auta a rychlou jízdu mám moc ráda. Měla jsem už možnost řídit lamborghini či porsche a jet bezmála třísetkilometrovou rychlostí. To ale na rovince zvládne asi každý. Zatím jsem však závodila jen sama se sebou a nyní mě moc láká utkat se proti soupeřům. Očekávám od toho nové zkušenosti a samozřejmě adrenalin."

Program sobotního závodu bude zahájen v sedm hodin ráno administrativními a technickými přejímkami. Volné tréninky začnou v devět hodin a jezdit se bude až do dvanácti. Po hodinové polední pauze se v čase 13 – 13.30 hodin uskuteční měřené tréninky a ve 14 hodin začne play-off. Chybět samozřejmě nebude občerstvení. Více informací se můžete dozvědět na uvedených webových stránkách: http://www.rallyshownemyceves.estranky.cz/.    (vr)

Ke článku je připojena fotogalerie z minulého ročníku této akce.