Sobotní program obstarají seznamovací jízdy posádek, přejímky a od půl deváté večer slavnostní představení posádek, které proběhne ve Vrchlabí. Odsud v neděli budou startovat v minutových intervalech od 8.30 hodin posádky na trať dlouhou 166 kilometrů. Čeká na ně šest úseků rychlostních zkoušek o délce necelých čtyřiceti kilometrů. RZ 1, 4 Prosečné – první vůz odstartuje v 8:58 a ve 12:28, RZ 2, 5 Mostek (9:26, 12:59) a RZ 3, 6 (9:59, 13:32). Do cíle dorazí vítězný vůz v půl třetí odpoledne.

Protože se jedná o nemistrovskou soutěž, startovní pole není početné, oficiálně se přihlásilo do uzávěrky devětadvacet dvojic, ale je pestré, co se týče vozového parku. Vedle soudobých vozů odstartují vozy historické, dále posádky Rally legend a také několik dvojic v rally pravidelnosti.

Mezi největší favority absolutního pořadí budou patřit letošní absolutní mistři v kategorii historických vozů Kalista se Šofrem na Subaru Legacy a Vágner – Gross, kteří pojedou se Škodou Fabia S2000. Prosadit se budou chtít také Šimurda s Dlouhým na voze Škoda 130 LR a dvojice Nešetřil – Středa s krásným BMW 2002 Ti.

Hynek Středa je dlouholetý spolujezdec, který má již na svém kontě téměř čtyři sta automobilových rally, a to nejen v České republice, ale také ve zhruba dvaceti evropských zemích a také v Dubaji, Spojených arabských emirátech nebo Ománu. Co se týče značek, nebudou chybět Renault, Citroën, Peugeot, různé typy škodovek, Trabant 601 nebo Moskvič. Organizátoři žádají diváky, aby soutěž sledovali pouze z bezpečných míst a aby dbali pokynů pořadatelů. Další informace lez získat na stránkách www.rallykrkonose.cz.   Pavel Vydra