Rally Krkonoše má za sebou úspěšnou premiéru. Ne snad, že by se jel tento oblíbený podnik v našem regionu poprvé, debutoval však na nových tratích, které měly tentokrát své epicentrum ve Vrchlabí. Vítězem celkově již sedmého ročníku se stala dvojice Jan Sýkora a Martina Škardová, která závodila s vozem Škoda Fabia S2000.
Tradiční závod byl opět zařazený do Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally, Poháru ČR v rally a České Trophy – Rally pravidelnosti. Letošní ročník byl bohužel výrazně ovlivněn povodněmi, které zasáhly nejen Podkrkonoší.

Organizátoři museli trať upravit. Měřila celkem 56,9 kilometrů a nakonec se jelo pouze na tři rychlostní zkoušky. Od druhé erzety vládla pelotonu nakonec vítězná dvojice, na kterou ztratilo nejméně času další české duo Odložilík s Turečkem. Právě druzí nejlepší se díky výsledku z Vrchlabí posunuli v celkovém pořadí českého šampionátu na vedoucí pozici, přičemž Rally Krkonoše byla čtvrtým domácím závodem sezony.

Až třetí skončili nejlepší zahraniční účastníci Kahle – Doerr z Německa na Škodě Octavii, kteří sice zpočátku drželi stříbrnou pozici, o tu ale nakonec přišli. Dosavadní lídři domácího mistrovství Jakeš s Novákem dojeli ve Vrchlabí pátí. Dařilo se i trutnovské posádce Richard Kirnig – Jiří Hovorka, která si zopakovala loňský úspěch z Trutnova a rally dokončila na osmé příčce.

Pořadí Rally Krkonoše 2013

1. Sýkora/Škardová (Škoda Fabia S2000) 32:06,5, 2. Odložilík/Tureček (Škoda Fabia S2000) +21,2, 3. Kahle/Doerr (Škoda Octavia WRC, Německo) +39,6, 4. Malyszcycki/ Rathe (Mitsubishi Lancer Evo IX, Polsko) +1:05,5, 5. Jakeš/ Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:06,3, 6. Dohnal/Venclík (Peugeot 207 S2000) +1:07,9, 7. Plíhal/Stross (Škoda Octavia WRC) +1:12,9, 8. Kirnig/Hovor-ka (Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:12,8.

Nechyběla povodňová sbírka
V návaznosti na těžké časy řady podkrkonošských obcí postižených povodněmi vyhlásila Asociace jezdců spolu s pořadatelem Rally Krkonoše sbírku na podporu občanů z míst konání rally.

Aktivitu podpořil také promotér šampionátu a vložené finanční prostředky doplnili dle svých možností jezdci. Prvním přispěvatelem byl Milan Miller, který se sám musel s velkou vodou potýkat doma v Horním Maršově. Ve sbírce se nakonec vybralo 60000 korun, jež byly před vyhlášením vítězů předány starostovi Rudníku Aleši Malochovi.

Místní část obce nazvaná Arnultovice, kde byl původně plánován cíl zrušené třetí RZ, byla povodní zasažena nejvíce. Částka věnovaná pomoci vytopené obci se následně ještě zvýšila, když traťoví komisaři věnovali do sbírky dalších 8000 korun ze své odměny. Převážně se jednalo o pořadatele z vynechané Prosečné, kteří pomohli na ostatních RZ soutěže. Ozývají se však také někteří jezdci, kteří se rally nezúčastnili, že by též rádi přispěli. Na jaké částce se tedy sbírka zastaví, je zatím stále otázkou času.