Úřadující mistr dostál roli favorita. Extraliga házené měla mimo jiné na programu čtvrtfinálové série play off. Mezi osmi nejlepšími do bitvy vstoupili také hráči jičínského Ronalu, kteří absolvovali první dvě utkání na palubovce vítěze základní části z Plzně. Domácí v obou případech potvrdili formu, i když se zejména v prvním duelu na výhru hodně nadřeli.

V prvním utkání jim hodně pomohl parádní výkon gólmana Jana Štochla, jenž v nervózním závěru vychytal i dva trháky hostů během jedné minuty. Jičín v úvodu domácí zaskočil a rychle šel do vedení 3:1 a 4:2. Talent nedokázal srovnat stav ani ve třech po sobě jdoucích přesilovkách a ve čtrnácté minutě už to bylo dokonce 4:7. Jenže pak Talent během pěti minut otočil na 9:7. Gólman Štochl dostal až do konce poločasu jen dvě branky, a tak šli domácí do kabin s uklidňujícím náskokem – 15:9. Jenže ten spíš Talent ukolébal a i úvod druhé půle patřil Jičínu, který po sérii přesilovek snížil na 17:14, a do hry domácích se začala vkrádat nervozita. Jičín toho využil a dál se dotahoval, ale vyrovnat nedokázal. A když na přelomu 56. a 57. minuty vytáhl domácí brankář už zmiňované dva famózní zákroky, bylo o vítězi jasno.

„Pro nás neměl ten zápas uspokojivý průběh. V první půli jsme si vytvořili náskok, ale bohužel jsme ho prohospodařili. Jičín se snažil hrát trpělivě, strašně pomalu v útoku, ale dával z toho góly. Nám v postupném útoku chyběla větší odvaha střílet zdálky na jejich zataženou obranu. Ale zvládli jsme to a věřím, že se zlepšíme," komentoval první utkání čtvrtfinále Martin Šetlík, trenér Plzně.

„Byli jsme Plzni s výjimkou pár minut vyrovnaným soupeřem. Troufnu si tvrdit, že jsme tady mohli při lepší koncovce i zvítězit," hodnotil první duel série Aleš Babák, jeden z jičínských trenérů.

„V první půli jsme vedli, ale neproměňováním jsme dovolili domácím vyrovnat. To byla škoda, protože pak mohla jejich nervozita přijít dřív. Ale odnášíme si i pozitiva. To, jak jsme ten zápas zvládli, by mělo klukům zvednout sebevědomí. Nechci se pitvat v porážce, jdeme dál," dodal k prvnímu duelu Babák.

Ve druhém zápase série si dokázali Plzeňští v prvním dějství vytvořit osmibrankový náskok, který pak ve druhé třicetiminutovce ještě navýšili. Nakonec vyhráli o deset branek, 34:24 a v sérii tak dle očekávání vedou 2:0 na zápasy.

1. duel: Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 26:23 (15:9)

Fakta – Nejvíce branek: Poloz 6/4, Škvařil, M. Tonar a Blecha 5 – Krahulec 6, Král 4/3, Šulc a Šafář 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3. Vyloučení: 5 – 3. Diváků: 980.

2. duel: Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 34:24 (18:10)

Fakta – Rozhodčí: Paták, Točík. Nejvíce branek: Tonar 7/3, Škvařil 7, Poloz 5/3 – Krahulec 5, Loskot 4, Vítek 4. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Diváci: 935.