Připomeňme si jeho úspěchy, 9. místo na MS juniorů v Ázerbajdžánu (57 kg), šestý na olympijských hrách mládeže v Singapuru, hostuje – boxuje za extraligový celek Děčín – KB Most (60 kg), je členem reprezenatce České republiky juniorů, několikanásobným medailistou z mistrovství ČR kadetů, juniorů i seniorů. Ze 70 zápasů jich 55 vyhrál. Studuje na SŠGS v Nové Pace, nyní ho čeká první historický start v dresu mužů České republiky na Grand Prix v Ústí nad Labem ve dnech 23. – 26. března.

Jakub musí před startem v Ústí nad Labem shodit 4 kg do váhy 56 kg, kde by měl mít větší šanci na úspěch. No a samozřejmě přesvědčit trenéra naší reprezentace pana Kotibu, že si nominaci právem zasloužil.

V těchto dnech Jakub Chval absolvuje soustředění reprezentantů v Ústí nad Labem, a to pod vedením našeho nejlepšího profesionálního boxera Lukáše Konečného. Toto zmíněné soustředění je zároveň s výběrem reprezentace z dalekého Maroka.

V Ústí nad Labem se očekává na 42. ročníku GP účast 23 států, jako například Rusko, Čína, Austrálie, Maroko, Německo, Švédsko, Indie a další, téměř stovka boxerů. Budou zde zastoupeny i ženy, a to polovičním číslem než muži, tedy 50. Jak bylo řečeno, 23. března to vše vypukne a zazní gong.

Bedřich Doležal st.