HC Jičín – TJ Slovan Frýdlant 7:2 (3:1, 2:1, 2:0). Utkání začalo svižně, a hosté hned ve druhé minutě potrestali nedůslednost Jičína před vlastní brankou, když ve skrumáži se nejlépe orientoval Mikan. Domácí branka vyprovokovala ke zvýšení úsilí, Jičín si vytvořil převahu a snažil se o vyrovnání. To se povedlo v 8. minutě Hanzlíkovi, který z pravé strany zavezl puk až k brance hostí a propasíroval ho za záda gólmana. V 11. minutě dostal Jičín výhodu přesilové hry. Hrál ji však velice nepřesně, až se na to už nemohl koukat Haken, sebral kotouč za vlastní brankou, našlápl a po sólu přes celé hřiště obrátil skóre ve prospěch Jičína. Nadále se hrál slušný hokej se šancemi na obou stranách, ale brankáři byli vždy na místě.

V posledních minutách musel Žemlička v brance Jičína čelit několika vyloženým příležitostem a zlikvidoval i samostatný únik jednoho z útočníků hostí. V poslední minutě hrál Jičín v oslabení, hosté však chybovali v rozehrávce na modré, Haken zachytil puk a opět po úniku přes celé hřiště se trefil mezi betony gólmana a zvýšil náskok Jičína.

Druhou třetinu začal Jičín náporem, ale po dvou minutách chyboval v rozehrávce a Vološín se řítil sám na Žemlu. Ten jeho střelu vyrazil mimo tyče, ale puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a Šír ho dostal do sítě. Jičín kontroval až v 35. minutě kdy po krásné kombinační akci celého útoku zvýšil na 4:2 Vajsejtl. O minutu později bylo skóre již 5:2. Jičín uzamkl hosty před jejich brankou a střelu Wintera šikovně tečoval Jirásek.

Třetí třetina začala přesilovkou Jičína, ale bez úspěchu. Hosté se poté snažili o korigování skóre, ale obrana Jičína i Žemlička v brance byli vždy na místě. Skóre se měnilo opět až v závěru, kdy nejprve Mácha po samostatné akci zvýšil na 6:2 a o minutu později opět důsledně forčekoval Haken, získal puk a po úniku perfektním bekendem uzavřel skóre utkání.

Jičín tak úspěšně zahájil druhé kolo soutěže, které celé odehraje na domácím ledě.

Fakta – branky a nahrávky: 8. Hanzlík (Žemlička), 12. Haken, 20. Haken, 35. Vajsejtl ((Pletka, Haken), 36. Jirásek (Winter), 58. Mácha, 59. Haken – 2. Mikan (Vološin), 42. Šír (Vološin). Rozhodčí: Kozák – J. Novák, O. Novák. Vyloučení: 7:8, Využití: 1:0, Oslabení: 1:0. Diváků: 125. HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Starý, Winter – Rozsypal, Buchar – Pletka, Vajsejtl, Haken – Hanzlík, Vlasta, Jirásek – Mašek, Mácha, Lukáč.Trenér Růžička.

Lomnice měla v neděli hrát s Turnovem, ale utkání bylo zrušeno. Důvodem je odstoupení Turnova ze soutěže. (jj)