Sedmnáct kol se bojovalo o vítězství v mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva v orientačním běhu. Oblastní mistrovství je nejvyšší soutěží pro žactvo. Deset závodů bylo v jarních měsících a sedm na podzim. Východočeská oblast je nejsilnější (kraj Královéhradecký a Pardubický) v České republice, jak co do počtu závodníků, tak ve sportovní výkonnosti.

V mistrovství startovalo 20 klubů, největším soupeřem Jičína bylo družstvo Lokomotivy Pardubice. Mimořádného úspěchu dosáhlo jičínské družstvo v sestavě Kochová, Kuchařová, Vejražková, Janků, Tumová, Šimonová, Zlámalová, Dubská, Zahradníková, Tuma, Zalaba, Franta, Břeň, Mařádek, Macko, Karásek, Semiginovský, Pekárek a Dubský. Největším tahounem družstva byla Anna Kochová, která v jarní části startovala v kategorii D12, byla nejlepší v devíti závodech a stala se vítězkou žebříčku – jaro.

V podzimní části startovala z taktických důvodů v kategorii D14 a mezi staršími vybojovala 2. místo v žebříčku. Na vítězství se podílelo celé družstvo žáků, jak svými výkony, tak zejména kázní startu ve všech 17 závodech. Družstvo vedli trenéři Řehák, Zlámalová, Janků a Vejražková.

Konečné pořadí mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva 2013: 1. Sportcentrum Jičín 2419 bodů, 2. Lokomotiva Pardubice 2359, 3. Sp. Rychnov n. Kn. 2192 atd. Startovalo 20 družstev. ⋌(jh)