Původním termínem sedmého závodu Jičínské cykloligy byla středa 27. července, ale tento den se nad Čechami stáhla mračna a i na náš kraj se spustila obrovská průtrž mračen a bouřka. Organizátoři Jičínské cykloligy byli nuceni závod zrušit. Poté se domluvili se závodníky na náhradním termínu, a to na úterý 2. srpna. Bohužel i tento den bylo zataženo, chladno a místy pršelo. Toto počasí (zároveň i dovolené) odradilo spoustu závodníků a na start se postavilo 15 odvážných. Mezi nimi nechyběl favorit Jiří Šorm (na snímku)! A opět nezklamal. I v tomto počasí vytvořil traťový rekord v čase 12:46! Na druhém místě s velkým časovým odstupem skončil Miroslav Živný z KC Kooperativa (15:05) a o třetí místo se podělili dva Jirkové – a to Jiří Holas z Cyklopoint Jičín a Jiří Šlégl z Lawi Granfondo ve shodném čase 15:17. Mezi dorostenci tradičně zvítězil Ondřej Bříza z CK Gruppetto. Kateřina Maternová z Cyklo Team Louny (18:33) byla nejrychlejší ženou.

A co to provedlo v celkovým pořadím? Jelikož se již dvou závodů nezúčastnil průběžně vedoucí závodník Jakub Nechanický z SSC Železný Brod, dostal se do celkového vedení několikanásobný vítěz Martin Šlégl právě předem Jakubem Nechanickým, ale o čtyři body za ním jsou favority i syn Jiří Šlégl a Miroslav Živný. Do celkového pořadí může zasáhnout i Jiří Šorm, který zatím ze startů, které uskutečnil, žádný neprohrál! Vyvrcholení tak bude stát za to – před posledním závodem je kompletní postavení na stupních vítězů naprosto otevřenou záležitostí!

Nyní čeká na účastníky finále letošní cyklistické tour, které proběhne tradičně jako závod s hromadným startem na Tábor 10. srpna. Startuje se jako vždy ve středu od 17.30, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou stratu je cyklistická přilba. Vyhodnocení proběhne ihned po skončení závodu, tradičně v hospůdce na Ploužnici. Pro závodníky mají organizátoři připraveny bohaté věcné ceny ve všech kategoriích. Tímto patří velký díky pro: Sklárny Železný Brod, Cyklo Ski Žitnik Lomnice nad Popelkou, ABB s Michalem Bendou, Daniel Šír – Kola Šír Lázně Bělohrad a město Lázně Bělohrad. Výsledky, propozice a další zajímavosti z jednotlivých závodů naleznete na internetových stránkách http://jcl.wbs.cz.