Už samotný vstup do utkání vyšel lépe domácímu celku, který se poměrně rychle dostal do vedení 7:2. Jičín se však do konce první půle vrátil zpět do hry, kdy snížil na 11:13. I v druhém poločase však byl o něco lepší domácí Sokol, který si zaslouženě dokráčel pro výhru a zajistil si postup do play off. To letos bude bohužel bez Jičína. Ronal odehraje poslední zápas v základní části v sobotu od 18 hodin na palubovce pražské Dukly.

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Jeden z nejtěžších zápasů v sezóně jsme perfektně zvládli. Od první minuty jsme měli správné mentální nastavení, byli jsme zdravě sebevědomí a takticky kvalitní. Skvělou defenzivou jsme Jičín nepustili do zápasu. Opět se potvrdilo, že důležité zápasy se vyhrávají v obraně. Škoda, že jsme ve druhé části prvního poločasu soupeři neodskočili na větší gólový rozdíl, čímž jsme ho stále drželi ve hře o úspěšný výsledek. Je však třeba sportovně přiznat, že Jičín ukázal kvalitu a potvrdil, že jeho jarní vítězná jízda nebyla dílem náhody. Přesto jsme si v celém průběhu utkání udržovali bezpečný gólový náskok a drželi se taktického plánu.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Samozřejmě se mi to hodnotí těžko. My jsme do toho zápasu, vlastně ani do jednoho poločasu nevstoupili dobře. Úvody nám utekly a tím jsme pak celou dobu ten výsledek naháněli. Asi i díky tomu, že jsme od nového roku prostě museli každý zápas zvládnout bodově na sto procent, tak ten sedmý zápas už prostě asi ta síla, i ta mentální chyběla. Mrzí mě, že po dlouhé době Jičín nebude v play off, na druhou stranu je to jakýsi obrázek o možnostech a fungování vůbec celého klubu a myslím si, že celá řada lidí se bude muset trošku zamyslet, pokud v budoucnosti budeme chtít pomýšlet na play off.

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 24:20 (13:11).
Nejvíce branek: J. Flajsar 5, Dodica 4/2, Gregorovič 4 – J. Dolejší 7/2, Krahulec 4/1, M. Kovařík 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:4.