Hosté byli určitě favoritem utkání, navíc v posledních dvou letech v Jičíně vždy zvítězili a tuto sérii chtěli pochopitelně prodloužit. Domácí ale v letošním ročníku ztratili na vlastní palubovce již čtyři body a vítězstvím si tak chtěli bilanci vylepšit a posunout se tak do příznivějších pater tabulky.

KOMPLIKACE V KÁDRU
V týdnu před samotným zápasem se bohužel zranil gólman Machalický, nominována tedy byla dvojice Veverka, Soukup. Do zápasu také nemohl pro zranění zasáhnout ani pivot Vít Šebek, kapitán Martin Bareš nastupoval se sebezapřením, příležitost naopak dostal Miľko.

Házenkáři Jičína však prohráli již třetí domácí zápas v letošním ročníku extraligy, tentokrát těsně 25:26, a v tabulce jsou nyní se šesti body na kontě devátí.

CO ROZHODLO
V utkání se Zubřím Jičínští doplatili na velké množství neproměněných šancí a lehkovážný vstup do zápasu. „Od dvacáté minuty byl zápas naprosto vyrovnaný, Zuberští ale prokázali svou sílu a kvalitu a nakonec se i s dávkou štěstí radovali ze zisku obou bodů. Na naší straně odchytal solidní úsek Soukup, ve druhé půli byl vidět i Veverka, ovšem nejlepším hráčem mezi třemi tyčemi byl jednoznačně hostující Malina, jenž má na vítězství Zubří lví podíl. Obrana tentokrát nepracovala tak spolehlivě, v útoku se střelecky blýskl Krahulec, autor devíti branek. Ostatní hráči střídali světlejší momenty s těmi méně povedenými, a to na soupeře nestačilo," hodnotili zápas Jičínští.

O nadcházejícím víkendu mají ligové soutěže reprezentační přestávku. O extraligové body budou Jičínští opět bojovat v neděli 13. listopadu, kdy zavítají na palubovku mistrovské Plzně. První polovinu základní části pak zakončí v sobotu 19. listopadu, když v tradičních 18.00 hodin hostí tým Cementu Hranice.