TJ Jiskra Hořice – ŠK Sobotka 2009, o. s. 5:3. Na jednotlivých šachovnicích: Jakub Šafařík 1 – 0 Josef Kovář, Jaroslav Flašar 1 – 0 Pavel Šedý, René Baláž 0,5 Daniel Zikmund, Ctirad Matonoha 0 – 1 Josef Krupička, Martin Šedivý 0 – 1 Josef Krupička, Kamil Šafařík 0,5 Jan Najman, Vladimír Luštinec 1 – 0 Luboš Drahotský, Jaroslav Štefan 1 – 0 Martin Tomášů.

ŠK AD Jičín C – TJ Hronov 6,5:1,5. Body vítězného celku: Daniel Kožůšek, Martin Štolc, Jan Kohout, Petr Buchar, Adéla Zákoucká – 1, Jaroslav Novotný, Zdeněk Urban, Igor Indrák – 0,5.

Dále: ŠK Lípa B – J. Jaroměř A 4:4, Sněžka TJ Náchod A – Slovan Broumov 4,5:3,5, DDM Třebechovice p. Or. – TJ Dvůr Králové 2:6, J. Jaroměř B – NIKI TJ Náchod B 5:3.

1. ŠK AD Jičín C ⋌4 0 1 12 28.0 21
2. Sněžka TJ Náchod ⋌3 1 1 10 25.0 18
3. ŠK Lípa B ⋌3 1 1 10 24.0 18
4. Jiskra Hořice ⋌3 1 1 10 23.5 18
5. Dvůr Králové ⋌3 0 2 9 21.5 12
6. Jiskra Jaroměř A ⋌2 2 1 8 21.0 16
7. Sobotka 2009, o.s. ⋌2 1 2 7 20.5 14
8. Slovan Broumov ⋌2 0 3 6 22.5 17
9. TJ Hronov ⋌2 0 3 6 14.5  8
10. Jiskra Jaroměř B ⋌1 1 3 4 16.5  8
11. Třebechovice ⋌0 2 3 2 14.5  8
12. NIKI TJ Náchod B ⋌0 1 4 1  8.5  5

Zápasy pátého kola regionálního přeboru, skupina západ, přinesly překvapivou výhru Lužan nad favoritem z Lomnice nad Popelkou, což nahrálo v boji o první místo Valdicím!

TJ Sokol Lužany – TJ Lomnice n. Pop. B 3:2. Na jednotlivých šachovnicích: Tomáš Málek 1 – 0 Tomáš Láska, Josef Splítek 0 – 1 Zdeněk Mikule ml., Petr Bičiště 1 – 0 Pavel Rozumek, Ladislav Mach 0 – 1 Zdeněk Mikule st., Jiří Horáček 1 – 0 Vlastimil Hlubůček.

TJ SKP Valdice – TJ Nová Paka B 4:1. Marcel Pištěk 0,5 Jan Vágenknecht, Pavel Mráz 0,5 Vojtěch Tázlar, František Šveda 1 – 0 Jaromír Kobrle, Jiří Živora 1 – 0 Karel Šulc, Jaroslav Věchet 1 – 0 Josef Machek.
TJ Lázně Bělohrad B-Choteč – Šachklub AD Jičín E 1:4. Ladislav Groh 0 – 1 Tomáš Flora, Jiří Bláha 0 – 1 Jan Sajdl, Ivan Rybka 1 – 0 Otto Zákoucký, Zdeněk Kraus 0 – 1 Jaroslav Sládek, David Vích 0 – 1 Štěpán Jáchym Janouch.

ŠK Sobotka 2009, o. s. B – Šachový klub Rožďalovice 4:1. Body vítězného celku: Jaroslav Hlavatý, Jindřich Rejman, Lubomír Martínek, Petr Čerych – 1, Petr Hejn – 0. ŠACHklub Jilemnice – PŠŠ Lázně Bělohrad 3:2. Body hostujícího celku: David Sucharda – 1, Vojtěch Vávra, Tomáš Sucharda – 0,5, Lukáš Kraus, Lukáš Rybáček – 0.  Jan Kohout

1. TJ SKP Valdice ⋌5 0 0 15 19.0 16
2. TJ Lomnice n. P. B⋌4 0 1 12 17.5 16
3. TJ Sokol Lužany ⋌4 0 1 12 16.0 13
4. Šachklub Jilemnice⋌2 2 1  8 12.5 8
5. ŠK Sobotka 2009 B ⋌2 1 2 7 14.0 12
6. Šachklub AD Jičín E ⋌2 1 2 7 13.5 10
7. PŠŠ L. Bělohrad⋌1 1 3 4 11.0 8
8. Š. klub Rožďalovice⋌ 1 1 3 4 8.5 8
9. TJ Nová Paka B ⋌1 0 4 3 6.0 3
10. L.Bělohrad B-Choteč⋌0 0 5 0 7.0 5