Podhorní Újezd po zimní přípravě nastoupil s minimem hráčů, především v obraně. Silný domácí tým hosté zpočátku nedokázali zastavit (3:0 – 10. minuta). Teprve pak zabrala největší zbraň hostů – kanonýr Bajer. Ten se trefil a začal rychlý hon na favorita. Pouhých pět minut stačilo na srovnání skóre (4:4)! Bohužel se ale hosté spokojili s vědomím vlastní velké síly a nechal iniciativu znovu domácím.

Ti šanci využili a náskok rostl (8:4). Další vyrovnání Veselí už nepřipustilo a drželo vývoj utkání ve svých rukou (8:5, 11:5).

Přes nespornou snahu se hostům nedařilo nepříznivý vývoj zastavit a do poločasu náskok domácích narostl na rozhodujících sedm branek. Za hosty se střelecky dokázal ještě v prvním poločase prosadit pouze Jirka Novotný jednou brankou, a to je na rovnocenný souboj s tak silným soupeřem málo. Po přestávce se výkon Podhoráku zlepšil, ale ohromný náskok nechával hráče Veselí v naprostém klidu.

Hosté sice druhou půli vyhráli o dvě branky, ale dá se předpokládat, že při větší vyrovnanosti by vývoj druhé půle vypadal jinak. Sice se rozstříleli v druhé půli i ostatní útočníci, ale už bylo pozdě a překvapení na účet favorita se nekonalo.

(mj)