Přívaly bahna však způsobily nakonec předčasné ukončení závodů vyhlášené v neděli po poledni, přestože to všichni tušili již v sobotu, pouze němečtí pořadatelé ne. Ti navíc situaci hrubě nezvládli.

„Závodilo se v bahenní lázni s řadou velkých děr a kaluží. Byl to jeden z nejtěžších závodů, co jsem v kariéře absolvoval," říká na adresu nedokončených závodů Václav Fejfar a pokračuje: „Díry byly tak hluboké, že jsem na jedné z nich při naprosto normální jízdě udrhl přední nárazník. Teď nezbývá než čekat, jak se organizátoři, sporťáci, případně FIA vyjádří k tomu, jestli přidělí nějaké body, nebo jestli se bude závod všem škrtat."

To by pro řadu českých jezdců bylo velice smolné, neboť si vedli v odjeté části více než dobře.

Václav Fejfar vyhrál trénink a s velkým náskokem i první rozjížďku. Navíc jeho největší soupeř Kárai (Maďarsko) zničil motor. V případě bodového přídělu by se situace mezi nimi opět srovnala. Ale hned za Fejfarem byli v „plechovkách" také Výborný a Neumann. V Super buggy pak za Stubbem Kubíček a čtvrtý Turek. V Buggy 1600 pak čtvrtý Svoboda a šestý Jordák. Pořadí v Juniorkách – Franc, Tříska a čtvrtý Formánek.

Nyní čeká na Evropany koncem června druhý německý závod v Matschenbergu a počátkem července čtvrtý závod v Nové Pace.   Pavel Vydra