Oddíl Kotlářka Praha připravil tratě v úvodní etapě nedaleko Zahrádek na Českolipsku a závodníci se dostali i do blízkosti chráněného území Peklo. Druhá a třetí etapa se odehrála u obce Nová Skalka na Dokesku. Na orientační běžce čekaly fyzicky nesmírně náročné tratě v hodně členitém terénu v pískovcových skalkách, údolích a roklích s velkým převýšením.

V první etapě obsadili patnácté místo v kategorii H21A Zdeněk Zikmund a deváté místo v D21B Ivana Tauchmanová z LOB Nová Paka. V první etapě vyhrála Dana Šafka Brožková ze Sportcentra Jičín, druhý den byla v elitní kategorii D21 druhá.

Celkově se za Jičínsko umístili tito běžci: D35A: 6. Veronika Podlipná – LOB Nová Paka, D50: 24. Iva Kábrtová – OK Reco Sport Pecka, H35A: 9. Michal Všetečka – Sportcentrum Jičín, H50: 14. Pavel Vydra – OK Reco Sport Pecka, H75: 1. Jaroslav Havlík – Sportcentrum Jičín.

Další víkend se opět „rozjedou" závody oblastních žebříčků. Východočeský pohár pokračuje v sobotu 2. dubna druhým závodem nedaleko Kopidlna. Ještědská oblast má tentýž den hned dva závody v Hodkovicích nad Mohelkou. Na dopolední krátkou trať naváže oblastní mistrovství v orientačním sprintu.   Pavel Vydra