Beseda je bezplatná a je určena pro širokou veřejnost, pro lidi, kteří si rádi poslechnou zážitky dvou předních běžců do vrchu a to Milana Janaty, který se v minulém roce zúčastnil extrémního závodu Dolomitenmann a Glossglockner berglauf a dále Bořka Jančíka, úspěšného padesátiletého hořického atleta. Tématem bude povídání nejen o běžeckých úspěších výše uvedených závodníků, ale především proč začít běhat, jak trénovat a čemu se při začátcích vyvarovat.

Přednáška bude vzhledem k místu konání pojata globálně. Koneckonců sportovci jsou díky vlastnostem jako je vytrvalost, odhodlání, strategické plánování považování i za výborné zaměstnance, kteří rádi pracují v týmu. Cílem akce je posílit zájem veřejnosti o zdravý životní styl naplněný nejen pohybem samotným, ale pozitivními vlivy, které sporty na lidský život mají.

Beseda je součástí druhého ročníku běžeckých závodů na 10 km s názvem Okolo Stračova, které se poběží v sobotu 21. března. Na besedu v Hořicích naváže společný trénink, který se uskuteční následující den tj. v sobotu 21. února ve Stračově (obec mezi Hořicemi a Hradcem Králové)

Čas a místo konání: 20.2. 2014 od 16.30 hodin, budova Hořického gymnázia, Blahoslavova 2105, Hořice

Pro případné bližší informace kontaktujte hlavní organizátora běžeckých závodů a přednášejícího Milana Janatu, tel: 776 570 771
Další informace najdete na: http://www.milanjanata.tym.cz/

Pozvánka na besedu.