TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Sokol Ostopovice 23:20 (11:11). Sestava Podhorního Újezdu: Hátle, Coufal – Pour, Chvalina, Šritr, Bílek, Zhouf – Bajer 11, Zítko 7, Petřivý 4, Kindl 1, Novotný. Trenér: Jaromír Chudoba.

Národní házenkáři Podhorního Újezdu se poprvé v jarní části představili na domácím hřišti ve Vojicích. Vzhledem k nelichotivému postavení v tabulce tým potřebuje každý bod. Nyní ho čekal soupeř z Brněnska, Ostopovice.

Nepřesnosti v domácí hře hosté od počátku rychle trestali a než se Podhorní Újezd rozkoukal, prohrával o tři branky. Když to nešlo silou, tak se do střelby vložil domácí Martin Zítko a jeho technické kousky slavily úspěch (3:3 v 8. min.). Když se střelecky chytil i Patrik Bajer, bylo hned v ochozech veselo (6:4 – 13. min.). Ostopovice se dostaly z krize a domácí obrana se stále častěji dostávala do velkých potíží. Branky začaly padat střídavě na obou stranách, ale náskok Podhorák do přestávky zbytečně ztratil (9:6, 11:9, 11:11).

Výhoz do druhé půle domácí využili, ale po pár minutách aktivní hosté převzali režii utkání (13:14 – 7. min.). Obranu domácích zpevnil Michal Pour. Roční herní pauza se u něj neprojevila. Trenér domácích míchal celou sestavou a výsledek se dostavil (14:15, 16:15, 19:16 – 17. min.) Hosté reagovali oddechovým časem a záměr jim vyšel (19:17, 19:18 – 24. min.). Hosty zmrazil a částečné uklidnění domácím přinesl přesně hozený trestný hod Zítka (20:18). V závěru se obrana hostů právem soustředila na Bajera a Zítka, ale všechny na hřišti mile překvapil mladý Luděk Petřivý (hostuje z Lázní Bělohrad), který dvěma góly zkušeně pečetil cenné a potřebné vítězství domácích.

Další výsledky II. ligy, skupina B: Sokol Kokory – SKNH Veselí n/M 13:21 (5:8), Sokol Dobruška – Jiskra Humpolec 19:11 (9:6), TJ S. Osek n/B – SK Studénka 22:18 (14:7), Sokol Svinov – Draken Brno 24:17 (12:8), TJ Stará Ves n/O – KNH MS Brno 22:22 (7:11). Předehrávka: SK Studénka – Sokol Svinov 13:12 (8:4).